počkejte prosím, zpracovávám data

Ve Vsetíně se osvědčil projekt, kdy do tělocviku docházejí kvalifikovaní trenéři

2. 3. 2023


(čtk) Projekt, při kterém kvalifikovaní trenéři docházejí do hodin tělesné výchovy na prvním stupni základních škol ve Vsetíně, se osvědčil. Město na něj pro letošní rok dalo více peněz z rozpočtu, bude také více hodin, řekla mluvčí vsetínské radnice Jana Raszková. Na projekt Sportovní školství aneb Trenéři do škol dá Vsetín více než půl milionu korun, loni to bylo 379 000 korun. Radnice má zajištěné čtyři licencované trenéry, mezi nimi bývalého olympionika v alpském lyžování Martina Vráblíka nebo bývalého prvoligového fotbalistu Lukáše Fujerika.

Projekt, jehož smyslem je rozvinout u dětí kladný vztah ke sportu a vylepšit jejich fyzickou zdatnost, začal na konci roku 2021. "Během období koronavirové pandemie, které se ve velké míře podepisovalo na fyzické zdatnosti dnešních školáků, jsme přemýšleli, jak přivést nenásilně děti k intenzivnějším pohybovým a sportovním aktivitám, jak jim ozvláštnit a zatraktivnit výuku tělocviku. Vznikl tak tento projekt, který má od samotného začátku kladnou odezvu od trenérů, dětí, jejich rodičů i pedagogů," uvedl místostarosta Pavel Bartoň (ANO).

Výuku s kvalifikovanými trenéry letos absolvuje 63 tříd z prvního stupně. "Projekt má několik benefitů. Především máme možnost kvalitně pracovat s dětmi v hodinách tělocviku, další výhodou je to, že se setkáváme zároveň i s jejich pedagogy a můžeme jim metodicky pomoci. Naším cílem je motivovat děti k radosti ze sportu a z pohybu a vést je k tomu, aby přijímaly sport jako součást každodenního života," uvedl Vráblík.

Provozovatelem webu je společnost GNOSIS spol. s r. o., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies
Přijmout všechny