počkejte prosím, zpracovávám data

Středočeský kraj nechá v dalších školách udělat opatření na úsporu energií

2. 3. 2023


(čtk) Středočeský kraj nechá v dalších středních školách udělat opatření na úsporu energií, půjde o osm objektů. Návratnost zakázky za 24 milionů korun má být do 19 let. Krajští radní dnes schválili vypsání tendru na poskytovatele energetických služeb, informoval mluvčí středočeského hejtmanství David Šíma. Krajští radní už loni v březnu schválili seznam 109 objektů, třeba škol, muzeí nebo nemocnic, pro zavedení energetických úspor včetně komplexních opatření. Dohromady jde zhruba o miliardovou investici, která má přinášet roční úsporu téměř 50 milionů.

Úsporná opatření mají podle zakázky být v budovách střední školy v Městci Králové, ve Střední škole designu v Lysé nad Labem, ve středních školách v Hořovicích, v Březnici a v Poděbradech. Součástí tendru je příprava, uskutečnění a také dlouhodobé sledování a vyhodnocování výsledků úspor. "Samozřejmostí jsou rovněž poskytnuté záruky za dosažení očekávaných ekonomických přínosů ze strany dodavatele," uvedl krajský radní pro investice Libor Lesák (ODS).

Podle něj hejtmanství devatenáctiletou návratnost vyčíslilo ještě před enormním růstem cen za energie, proto je možné, že se vynaložené peníze kraji vrátí dříve.

Energetické úspory už zavádějí například na krajském úřadu a v mladoboleslavské nemocnici, v kutnohorské nemocnici už jsou zavedené. Kromě toho kraj už dříve vypsal soutěž na sérii opatření v dalších 18 budovách, například v benešovském domě seniorů či v Dětském centru Milovice. V dalších objektech, například v mělnickém muzeu, se podobná akce připravuje.

Provozovatelem webu je společnost GNOSIS spol. s r. o., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies
Přijmout všechny