počkejte prosím, zpracovávám data

Vedení STAN posoudí návrhy na dvě ministerské změny

25. 4. 2023


(čtk) Širší vedení hnutí Starostové a nezávislí (STAN) dnes posoudí změny v obsazení ministerských postů. Po oznámení rezignace ministra školství Vladimíra Balaše (STAN) by se měl na jeho místo přesunout ministr pro evropské záležitosti Mikuláš Bek (STAN). Funkci ministra pro EU by měl pak podle návrhu předsednictva hnutí převzít dosavadní náměstek ministra zahraničních věcí Martin Dvořák (STAN).

Balaš není členem vlády od začátku, loni v červenci nahradil ve vládě Petra Gazdíka (STAN), který podal rezignoval kvůli kontaktům s obviněným podnikatelem Michalem Redlem z kauzy Dozimetr. O uvolnění z funkce Balaš požádal minulý týden kvůli dlouhodobým zdravotním problémům po prodělání covidu-19. Poslanecký mandát si zatím ponechá.

Předsednictvo STAN do funkce navrhlo někdejšího rektora Masarykovy univerzity Beka, na jeho dosavadní post ve vládě pak náměstka Dvořáka, který byl v minulosti primátorem Hradce Králové či velvyslancem v Kuvajtu. Návrhy užšího vedení dnes posoudí na on-line jednání celostátní výbor STAN, šéf hnutí a vicepremiér Vít Rakušan pak o nich bude informovat premiéra Petra Fialu (ODS).

Provozovatelem webu je společnost GNOSIS spol. s r. o., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies
Přijmout všechny