počkejte prosím, zpracovávám data

Středočeský kraj bude příští týden sledovat obsazenost školních spojů

30. 8. 2022


(čtk) Středočeský kraj bude příští týden sledovat obsazenost školních autobusových spojů. Cílem je předejít problémům s nedostatkem kapacity a zajistit bezproblémovou přepravu v prvních dnech školního roku. Krajská monitorovací akce se uskuteční od 5. do 9. září a zapojí se do ní všichni dostupní pracovníci organizace Integrovaná doprava Středočeského kraje (IDSK), která má na starosti koordinaci veřejné dopravy v regionu. 

V pondělí 5. září je plánována první fáze monitorovací akce, zaměřená na kapacitní vytížení spojů v přestupních a dojezdových bodech u škol. Od 6. do 9. září budou pracovníci IDSK projíždět linky, aby zjistili obsazenost vozidel.

Vzhledem k tomu, že IDSK není personálně schopna pokrýt celý Středočeský kraj, požádala smluvní dopravce o to, aby od 1. září nařídili svým řidičům povinně hlásit přetíženost spojů a situace, kdy nenabrali všechny cestující. Měli by tak činit prostřednictvím palubního počítače ve vozidle, jehož údaje se přenášejí do dispečerského systému.

V říjnu a listopadu bude ve Středočeském kraji následovat velkoplošný průzkum dopravní obslužnosti a kapacitního vytížení jednotlivých linek. Na tomto projektu se podílí i pražský organizátor integrované dopravy Ropid.

Hejtmanství podle hejtmančina náměstka pro veřejnou dopravu Petra Boreckého (STAN) reaguje i na požadavky obcí, aby byla zajištěna bezproblémová přeprava v prvních dnech školního roku. "Nedávno jsme vedení samospráv požádali o informace, kolik žáků do jejich základních škol nastoupí. Respektive ze kterých obcí a směrů budou na danou základní školu dojíždět a jak tedy mají zareagovat dopravci. To znamená, zda a o kolik posílit vlaky a jak velké autobusy mají na danou linku vyjet. Jsou to důležité informace, které nám pomohou předejít situacím s nedostatkem kapacity," uvedl Borecký.

Provozovatelem webu je společnost GNOSIS spol. s r. o., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies
Přijmout všechny