počkejte prosím, zpracovávám data

Čtyřicetimilionová částečná rekonstrukce ZŠ U Školy v Liberci skončí za měsíc

9. 1. 2023


(čtk) Rekonstrukce ZŠ U Školy v Liberci kvůli neočekávaným pracím skončí až za měsíc. Podle původních plánů měla být částečná oprava školy hotová do konce minulého roku. Ukončení stavebních prací se posouvá na 8. února, uvedla v tiskové zprávě mluvčí radnice Jana Kodymová. Kvůli vícepracím bude rekonstrukce i dražší. Cena stoupla o víc než půl milionu na bezmála 39,5 milionu korun.

Řemeslníci základní školu, která je naproti městskému sportovišti Sport park, opravují od loňského léta. Velká část stavebních prací, zejména bourání a výměna stropních i podlahových konstrukcí, se odehrála v období letních prázdnin, a nenarušila běžný chod školy. Ostatní práce stavbaři dělají s maximálním ohledem na děti, pedagogy i další zaměstnance za plného provozu, uvedla Kodymová.

Rekonstrukce by měla odstranit problémy s vlhkostí ve sklepení a přízemí školní budovy. Škola navíc díky stavebním úpravám získá výtah a bezbariérové WC a součástí zakázky je i modernizace odborných učeben, které jsou určené k výuce cizích jazyků, fyziky a chemie.

V Liberci řemeslníci aktuálně opravují také základní školu Jabloňová ve Starých Pavlovicích. Kvůli tomu žáci od 5. do 9. třídy jezdí od září minulého roku za výukou na opačný konec města, do Vesce. Náhradní prostory pro ně město sehnalo v bývalé ubytovně univerzity v Mařanově ulici. Docházet tam budou až do konce letošního kalendářního roku, kdy by měla částečná rekonstrukce školy za více než 87 milionů korun skončit. Během stavebních úprav škola získá nové prostory pro odborné učebny přírodních věd, IT a dvě učebny cizích jazyků. Budou v nové nástavbě nad jedním ze sedmi propojených pavilonů školy. Přibude také spojovací krček s výtahem, kabinety, sklady pro odborné učebny a bezbariérová WC. Součástí stavebních úprav je i kompletní výměna rozvodů v celém objektu školy. Kvůli naměřeným vysokým hodnotám radonu škola získá i novou vzduchotechniku ke snížení jeho koncentrace.

Provozovatelem webu je společnost GNOSIS spol. s r. o., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies
Přijmout všechny