počkejte prosím, zpracovávám data

Plzeňská fakulta umění pořádá soutěž pro studenty výtvarných středních škol

30. 3. 2023


(čtk) Fakulta designu a umění Západočeské univerzity v Plzni vyhlásila soutěž Teendesign pro studenty všech typů středních škol, na nichž se vyučují výtvarné, umělecké nebo designérské předměty. Cílem soutěže je podpořit mladé tvůrce v rozvoji jejich talentu a odvaze vystavit své dílo k odbornému posouzení. Letos je v novém formátu, který ocení tandem student-učitel, řekla mluvčí univerzity Šárka Stará.

"Koncept soutěže současně umožňuje lépe a těsněji poznat konkrétní pedagogické přístupy a učební úlohy na středních školách, které spoluutvářejí vzdělávání studentů aspirujících na vysokoškolské studium umění a designu," uvedla.

Podle proděkana Jindřicha Lukavského je důležité podpořit a ocenit kvalitní práci pedagogů na středních školách. "Dobrý učitel dokáže motivovat, rozšířit obzory a prohloubit poznání. Zdravě rozvíjená osobnost mladého tvůrce má ty nejlepší předpoklady uspět v přijímacím řízení," uvedl.

Soutěžní díla vzniklá ve školním roce 2022/2023 mohou být vytvořena libovolnou technikou bez omezení formátu. Konkrétní téma soutěž nemá, příspěvek ale musí zapadat do jednoho ze čtyř žánrových okruhů: audiovize, design a užitá tvorba, grafický design a ilustrace nebo výtvarná umění. Tyto žánrové okruhy reflektují profily studijních programů fakulty, uvedla mluvčí.

"Okruhy zdůrazňují soutěžícím, v čem by se mohli u nás na fakultě rozvíjet. Ještě přesnější diagnostiku uchazečů o studium do bakalářských studijních programů poskytujeme v rámci podzimních DEMO přijímaček. Seznámí se při nich s pedagogy, vyzkouší si modelové úkoly z přijímací zkoušky a dozvědí se, jak si připravit portfolio domácích prací," řekl Lukavský.

Hodnocení soutěže zajišťuje odborná komise akademiků. Uzávěrka je 20. dubna, vyhlášení vítězů začátkem května.

Provozovatelem webu je společnost GNOSIS spol. s r. o., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies
Přijmout všechny