počkejte prosím, zpracovávám data

Kritické myšlení a kreativita pro učitele jazyků

16. 2. 2022


(komerční sdělení) Učitelé cizích jazyků ze všech stupňů základních a středních škol se mohou opět bezplatně vzdělávat ve svém odboru. V únoru a v březnu je pro ně připravena další série vzdělávacích webinářů, které už druhým rokem organizuje WocaBee, poskytovatel inovativní aplikace na učení cizích jazyků pro školy. Tentokrát se bude na webinářích věnovat aktuálnímu tématu kritického myšlení na školách, jako i kreativitě a hrám při výuce slovní zásoby a konverzace. Účastníci webinářů zároveň získají certifikát o absolvovaní vzdělávání.

Společnost WocaBee, která poskytuje školám inovativní aplikaci na učení slovíček a frází, připravila v minulém roce pro učitele cizích jazyků 11 vzdělávacích akcí. Celkově se jich zúčastnilo téměř 25 000 učitelů z České republiky a ze Slovenska, kteří webinářům udělili průměrné hodnocení kvality 1,25 (1=vynikající, 5=neuspokojivý).

Začátkem druhého pololetí školního roku čeká učitele i vedení škol až 5 různých témat, na které se mohou registrovat ZDE (webináře pro učitele) a ZDE (webináře pro vedení škol).

Konverzační hry ve výuce cizích jazyků – úterý 22. 2., 18.00–19.30 hod.

Konverzační hry podporují aktivní mluvený projev, porozumění, soustředění, pohotovost a kreativitu. Na webináři si ukážeme, jaké aktivity jsou vhodné k tomu, aby žáci ztratili strach mluvit a aby se pro komunikaci v jazyce nadchli.

Hlavním spíkrem webináře bude Mgr. Petr Hladík, který organizuje metodické workshopy pro učitele jazyků a je autorem praktických knih pro hravou výuku cizích jazyků.

Kritické myšlení (nejen) na hodinách cizích jazyků – úterý 1. 3., 18.00–19.30 hod.

Školní výuka a hodiny cizích jazyků jsou výbornou příležitostí, jak u mladých lidí rozvíjet schopnost kritického myšlení. Webinář je určený především pro učitele vyšších ročníků základních škol, středních škol a pro vedení škol.

Hlavním spíkrem webináře je Mgr. Ján Markoš, lektor kritického myšlení a autor mnoha úspěšných knih na toto téma. Na webináři jeho vstup doplní konkrétní zkušenosti učitelů cizích jazyků.

Inovativní výuka jazyků na vaší škole s WocaBee – čtvrtek 10. 3., 18.00–19.15 hod.

Aplikace WocaBee na učení cizích jazyků patří i podle hodnocení odborníků mezi TOP inovace. Na webináři určeném především vedení škol se dozvíte, jaké benefity její používání přinese pro vaši školu.

WocaBee představí programátor Ing. Michal Ošvát, který je zároveň i jejím autorem. WocaBee od roku 2018 s úspěchem vyzkoušelo už 300 000 žáků v 9 zemích a v únoru 2022 aplikace získala ocenění Ministerstva hospodářství SR Inovativní čin roku.

Jak kreativně vyučovat slovní zásobu – úterý 15. 3., 18.00–19.30 hod.

Klasické učení se slovíček z učebnice nebo z pracovního sešitu žáky často nebaví a nemusí být ani efektivní. Jak vyučovat slovní zásobu tak, aby to studenty motivovalo? Webinář bude veden v anglickém jazyce.

Praktické tipy na kreativní výuku slovní zásoby pedagogům představí Mgr. Bronislav Sobotka, který v České republice natáčí nejsledovanější YouTube videa zaměřené na angličtinu. Zároveň organizuje workshopy pro učitele na téma zážitkové pedagogiky.

Slovní zásoba s WocaBee jednoduše a efektivně – čtvrtek 17. 3., 18.00–19.15 hod.

Uvítali byste na svých hodinách cizích jazyků pomůcku, která ihned zvýší zájem vašich žáků o učení, zlepší jim vědomosti a vám zjednoduší práci? Přesně taková je inovativní aplikace WocaBee na učení slovíček pro školy. Webinář bude veden v anglickém jazyce.

Na webináři se přímo od autora Ing. Michala Ošváta dozvíte, jak se s aplikací pracuje, jaké jsou její benefity pro učitele i žáky a jaké výsledků s ní můžete dosáhnout.

Účast na vzdělávacích WocaBee webinářích je zdarma. Přihlásit se na každý z webinářů je možné do 12.00 hod. nejpozději v den jeho konání na odkazu pro učitele ZDE nebo na odkazu pro vedení školy ZDE. V případě zájmu o certifikát o absolvování vzdělávání stačí tuto možnost uvést při registraci na webinář.

Provozovatelem webu je společnost GNOSIS spol. s r. o., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies
Přijmout všechny