počkejte prosím, zpracovávám data

Města a obce v Pardubickém kraji chtějí dotace z ITI zejména na školské projekty

7. 8. 2023


(čtk) Města a obce z Pardubického kraje, které leží v Hradecko-pardubické aglomeraci, chtějí využít dotace z programu ITI pro toto území zejména na školské projekty. Plánují opravy či výstavbu školních budov nebo vybavení učeben. Dotaci chce získat i soukromá střední škola, vyplývá z přehledu záměrů, které poskytl manažer ITI Hradecko-pardubické aglomerace Filip Hoffman.

Pardubice chtějí s pomocí evropských peněz rozšířit kapacitu mateřské školy Teplého, z celkových nákladů 95 milionů chce získat z dotace téměř 78 milion korun. Na vybavení nově vybudovaných Centrálních polytechnických dílen nazvaných Sféra počítá magistrát s příspěvkem 68 milionů korun, na rekonstrukci odborných učeben Základní školy Prodloužená s více než 15 miliony korun.

Lázně Bohdaneč na Pardubicku plánují multifunkční učebny pro první a druhý stupeň základní školy, z celkových nákladů 21 milionů by 17 milionů korun mělo pocházet z dotace. Městečko Dašice v témže okrese by z ITI chtělo financovat venkovní učebnu Archimedes, Chrudim vybudování odborných učeben a rekonstrukci vnitřních prostor v Základní škole Husova, blízké Slatiňany modernizaci učeben pro polytechnické vzdělávání a výuku informatiky.

Nákladné projekty plánují i malé obce. Černá u Bohdanče na Pardubicku chce s pomocí dotací postavit mateřskou školu za 60 milionů korun. Opatovice nad Labem chystají dostavbu a uzavření školního komplexu pavilonem C2 za 79 milionů korun a vytvoření přírodní učebny základní školy za sedm milionů korun.

Dotaci mohou získat i soukromé subjekty. Žádá o ni Hotelová škola a Střední pedagogická škola a Základní škola Bohemia v Chrudimi, na výstavbu odborných učeben fyziky a chemie chce dostat více než 12 milionů z celkových 16 milionů korun.

Provozovatelem webu je společnost GNOSIS spol. s r. o., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies
Přijmout všechny