počkejte prosím, zpracovávám data

Ve vrapickém kladenském učilišti vzniknou moderní tréninková pracoviště

24. 5. 2024


(čtk) Ve vrapickém kladenském učilišti vzniknou za tři roky moderní tréninková pracoviště i byt pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami. Jde o investici za zhruba 35 milionů korun, většinu nákladů škola pokryje z evropské dotace. Záměr schválili středočeští krajští radní, hotovo by mělo být v polovině roku 2027.

Úpravami získá škola nové prostory, které nahradí zastaralé, také budou mít odpovídající velikost. Kromě tréninkových pracovišť tam bude zázemí pro žáky a tréninkový byt. Tím se zvýší kvalita odborného vzdělávání i šance na vyšší uplatnění žáků se speciálními vzdělávacími potřebami na trhu práce. "Zatraktivněním odborného vzdělávání se sníží i předčasné odchody žáků ze vzdělávání," doplnil krajský radní pro oblast vzdělávání Milan Vácha (STAN).

Tréninková pracoviště budou simulovat běžné pracovní prostředí například pro obory pečovatel, prodavač, cukrář, zahradník, zedník nebo truhlář. Žáci na nich budou dělat individuální praxe a postupně je projekt povede k větší samostatnosti při plnění pracovních úkolů. Tréninkový byt pomůže nácviku soběstačnosti v běžných denních činnostech spojených se samostatným bydlením.

SOU a Praktickou školu Kladno-Vrapice ve školním roce podle zveřejněné výroční zprávy navštěvovalo v roce 2022/2023 250 žáků.

Provozovatelem webu je společnost GNOSIS spol. s r. o., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies
Přijmout všechny