počkejte prosím, zpracovávám data

Některým ředitelům ZŠ se nepodařilo připojit na videokonferenci s Bekem

21. 11. 2023


(čtk) Některým ředitelům základních škol se dnes nepodařilo připojit na videokonferenci s ministrem školství Mikulášem Bekem (STAN). Vyplývá to z omluvy, kterou ministerstvo zveřejnilo na sociální síti X. Ředitelé by měli od ministerstva dostat záznam schůzky. Podle prezidenta Asociace ředitelů základních škol Luboše Zajíce se jednalo o informativní schůzku, tématem byl rozpočet ministerstva školství.

"Omlouváme se ředitelům, kterým se nepovedlo připojit se k dnešnímu hovoru s ministrem. Situaci řešíme s poskytovatelem služeb (Microsoft). Záznam bude ředitelům zaslán," uvedlo ministerstvo školství na sociální síti X. 

Podle Zajíce ministr Bek informoval ředitele základních škol o aktuální situaci a o tom, že rozpočet na příští rok není finální a stále se o něm jedná. Plánovaná výstražná stávka základních, středních a mateřských škol, kterou odbory vyhlásily na pondělí 27. listopadu, se podle něj na schůzce neřešila.

O navýšení rozpočtu školství na příští rok by měl dnes odpoledne ministr Bek jednat s ministry ekonomických resortů, následně se má večer sejít s šéfem školských odborů Františkem Dobšíkem. Bek chce na jednání s ministry představit návrhy, které by měly přinést do rozpočtu na vzdělávání dodatečné peníze.

Digitalizace přijímacího řízení na střední školy by měla být podle Zajíce tématem další on-line schůzky Beka s řediteli škol, její termín ale zatím naplánovaný nemají.

Provozovatelem webu je společnost GNOSIS spol. s r. o., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies
Přijmout všechny