počkejte prosím, zpracovávám data

Pardubická MHD posílí dopravu kvůli dopravním omezením o školní minibus

10. 2. 2023


(čtk) Dopravní podnik v Pardubicích zavádí od pondělí 13. února provoz školního minibusu. Nová linka 906 bude jezdit po dobu omezení dopravy na mostě kpt. Bartoše, řekla mluvčí podniku Jitka Malinská.

Na mostě kpt. Bartoše je od neděle 5. února jednosměrný provoz, protože dynamické zkoušky ukázaly, že je ve špatném stavu. Těžké vozy MHD teď na most vjet nesmí. Dopravní podnik tam zavedl kyvadlovou dopravu minibusů linky 902. Od pondělí přidává ještě číslo 906. Další linku zavádí podnik, protože se na něj obrátili rodiče dětí, ředitelé dvou polabinských škol, přišly i podněty od obyvatel Rosic nad Labem a Polabin, uvedla Malinská.

Minibus bude jezdit v půlhodinových intervalech z Rosic na Labem přes Polabiny a most kpt. Bartoše a na hlavní nádraží a zase zpět. Jezdit bude od 08:00 do 16:00. "Intenzivně v rámci vedení města pracujeme na projektu mostního provizoria, aby se linky městské hromadné dopravy vrátily zpět do svých původních tras," řekl náměstek primátora Jan Hrabal (ANO).

Původní mostovka je z roku 1882, za tu dobu most prošel menšími opravami. Mostovku tvoří klasická příhradová konstrukce, kterou v průběhu let zatížila vysoká vrstva betonu. "Konstrukce byla ještě nedávno nejvíce zatěžována vozidly, která dosahovala hmotnosti až 30 tun, na což most skutečně nebyl připraven," uvedl Hrabal.

Na podzim město zadalo drobnější opravy. Stavební firma odfrézovala povrch a zakonzervovala konstrukce. Analýza dynamické zkoušky statiky mostu ukázala, že konstrukce je ve velmi špatném technickém stavu. "Zejména střední podpěry mostu založené v řece nejsou spolehlivé a dostatečně tuhé. Ložiska nosné konstrukce mají omezenou pohyblivost a konstrukce navíc vykazuje výrazné korozní oslabení lokálních částí," uvedl Hrabal.

Město pracuje na přípravě mostní provizoria a zároveň na stavbě nového mostu. Dočasný most by mohl být v provozu na podzim letošního roku.

Provozovatelem webu je společnost GNOSIS spol. s r. o., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies
Přijmout všechny