počkejte prosím, zpracovávám data

Praha 8 vyhlásila soutěž na řešení plánované ZŠ na Rohanském ostrově

17. 2. 2022


(čtk) Radnice Prahy 8 vyhlásila veřejnou soutěž na architektonické řešení plánované základní školy na Rohanském ostrově. Mělo by v ní vzniknout 27 tříd a součástí dodaného projektu bude také vybavení. Vyplývá to z dokumentů zveřejněných v evidenci veřejných zakázek na internetových stránkách radnice. Na Rohanském nábřeží a ostrově vzniká nová čtvrť.

V soutěži radnice hledá architektonické řešení včetně interiéru školy. Budova bude mít zhruba 9500 metrů čtverečních hrubé podlažní plochy a vznikne tři krát devět tříd. Součástí dodaných dokumentů bude projekt zázemí a vybavení, to znamená specializovaných učeben, tělocvičen a sportovišť, učitelských bytů a kuchyně a jídelny. Projektant dodá rovněž plán infrastruktury a ploch včetně začlenění do nově vznikající zástavby.

Předpokládané náklady jsou 38,8 milionu korun, konečná cena bude záviset mj. na výsledku výběrového řízení. Zájemci mohou své návrhy zasílat radnici do 1. dubna letošního roku.

Na pravém břehu Vltavy v sousedství Karlína a Libně developerská firma Sekyra Group loni v září začala s výstavbou nové čtvrti, kde plánuje postavit asi 3200 bytů, osm administrativních budov a školu. Vzniká také projekt Nová Invalidovna společnosti Trigema či kancelářský areál Rustonka developera J&T Real Estate.

Území Rohanského ostrova bylo až do první poloviny minulého století řečištěm, které bylo později zasypáno. Kromě soukromých investic zde vznikne městský park, ve kterém by mohl být umístěn téměř desetitunový zvon označovaný #9801 připomínající zvony zabavené nacisty.

Provozovatelem webu je společnost GNOSIS spol. s r. o., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies
Přijmout všechny