počkejte prosím, zpracovávám data

V Říčanech skončila výstavba sportovní haly u gymnázia za 119 milionů korun

7. 11. 2023


(čtk) V Říčanech u Prahy skončila výstavba sportovní haly u gymnázia, práce vyšly na 119 milionů korun. Tělocvična má hrací plochu 23 krát 43 metrů, zázemí pro sportovce a tribunu pro 300 sedících diváků. Hala slouží od poloviny října školákům, slavnostní otevření je plánováno na prosinec, informovala Jana Pancířová Kopřivová z krajského úřadu.

Stavbaři vybudovali i nové učebny biologie a laboratoř, fungovat začnou v listopadu. "Součástí haly jsou sklady na nářadí, tabule časomíry nebo ozvučení. Nová moderní hala bude sloužit i veřejnosti," uvedl krajský radní pro vzdělávání Milan Vácha (STAN).

Nové sportoviště by mělo sloužit nejen studentům gymnázia, ale také k různým akcím pro veřejnost. Kapacita dosavadní tělocvičny byla podle dřívějšího vyjádření kraje nedostatečná a škola měla problém se zajištěním tělesné výchovy. Říčany patří k oblíbeným místům k bydlení v relativní blízkosti Prahy, mají více než 17,5 tisíce obyvatel.

Provozovatelem webu je společnost GNOSIS spol. s r. o., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies
Přijmout všechny