počkejte prosím, zpracovávám data

Pražští symfonikové nabízejí pestrou paletu hudebních pořadů pro školy

4. 9. 2023 | Komerční sdělení


„Když se člověk přestane bát a opravdu vykročí, dojde na louku plnou slunce, kde je radost jen tak být. Tenhle pocit se dá zažít jedině s hudbou,“ říká Eva Kolková, koordinátorka řady FOK pro nové generace. Dopřejte tento zážitek i dětem z Vaší školy! Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK připravil pestrou nabídku pořadů pro mateřské, základní i střední školy.


Hravé workshopy nebo úniková hra

Pro děti z mateřských škol jsou vhodné hravé interaktivní workshopy o hudbě z celého světa Od ucha k uchu s oblíbenou lektorkou Amálkou Třebickou. Ta se s dětmi vydá postupně na všechny světové strany a přiblíží jim, jaké písničky si zpívají třeba v Africe nebo na Novém Zélandu. S tematikou Hudebních cestopisů je připraven také workshop pro střední školy. Ale to předbíháme.

Pojďme pěkně popořádku: Děti z prvního stupně ZŠ si na workshopu Orchestr aneb zahrajme si společně vyzkouší, že hrát (si) společně je vždycky lepší, než hrát (si) sám. V hudební dílně Zachraňte princeznu Orchestrinu!, která je založena na principu únikové hry, je kladen důraz na aktivní poslech a získání poznatků o barvě jednotlivých nástrojových skupin. Děti z druhého stupně si užijí interaktivní jazzovou Kuchyňskou revue Bohuslava Martinů s pantomimou nebo Hlasitý koncert s vokálním workshopem. K úspěšným komentovaným procházkám Prahou za Mozartem pro druhý stupeň ZŠ a střední školy letos přibyly procházky Prahou za Beethovenem, taktéž končící koncertem. Když už jsme u procházek, nechybí ani ta, co vede zákulisím orchestru a salónky Obecního domu v rámci oblíbeného pořadu Orchestr bez fraku. A pozor, otevírá se dílna i pro učitele! Lektorka Karolína Řepová nabídne množství nápadů pro hodiny komplexní hudební výchovy.

Ke koncertu vždy něco navíc

V ojedinělém představení s maskami a prvky divadla i tance vhodném pro první stupeň ZŠ se mezi zvířaty objeví dva klavíristé a komorní soubor hráčů FOK. Vždyť jde o Karneval zvířat Camilla Saint-Saënse! Žáci obou stupňů ZŠ si užijí koncert sekce bicích nástrojů s následným workshopem Přišli jsme na buben. Komentovaný koncert Příběhy z nového světa představí Dvořákovu Novosvětskou symfonii žákům druhého stupně ZŠ a studentům středních škol. Stejná věková kategorie má jistě ráda filmovou hudbu. Ta na edukačních programech FOK nikdy nechybí a v tomto školním roce, kdy si připomínáme výročí mnoha českých skladatelů, ji zastoupí Česká filmová hudba. V adventním období všechny děti ocení Kouzelnou Rybovku Matěje Formana s nádhernými kulisami, kostýmy a loutkami, případně i s hudebně-dramatickou dílnou. Pro žáky, kteří by chtěli ochutnat kousek opravdového koncertu, jsou přístupné veřejné generální zkoušky se skvělým úvodem dramaturga FOK Martina Rudovského.

Ze školy s hudbou do každé rodiny

S hudbou mohou děti pokračovat i po škole, například hned na první školní den odpoledne jim FOK připravil koncert Hudba z večerníčků a pohádek, dále cyklus koncertů Orchestr na dotek a Hudební klub Fík či workshopy Hudbou k srdci, které jsou určeny seniorům s vnoučaty.

Provozovatelem webu je společnost GNOSIS spol. s r. o., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies
Přijmout všechny