počkejte prosím, zpracovávám data

Masarykova univerzita kvůli údajnému obtěžování stáhla z výuky třetího učitele

8. 2. 2023


(čtk) Pedagogická fakulta Masarykovy univerzity v Brně kvůli kauze sexuálního obtěžování studentek postavila mimo výuku dalšího, v pořadí třetího učitele z katedry tělesné výchovy a výchovy ke zdraví. Uvedl to dnes server Seznam Zprávy, kterému to potvrdila děkanka Simona Koryčánková.

"Jednáme rázně, abychom vyřešili všechny podněty, které k nám přicházejí. Na základě toho stavíme mimo výuku a setkávání se studenty jednoho z označených," řekla webu děkanka, která už dřív vyzvala studenty i absolventy, kteří mají zkušenost s nevhodným chováním, aby se obrátili na odpovědné pracovníky.

S prvními dvěma učiteli podezřelými z nevhodného chování ke studentkám fakulta v minulých dnech rozvázala pracovního poměr, třetí podezřelý učitel je podle děkanky nyní takzvaně na překážkách v práci.

Podezření, že se někteří pedagogové chovali ke studentkám nevhodně, hlavně na sportovních kurzech, fakulta prověřovala od loňska. Letos na situaci upozornil Seznam Zprávy, což dalo událostem spád. Univerzita následně stáhla dva pedagogy z výuky a rektor Martin Bareš podle výsledků prověřování avizoval další kroky v prevenci, ale i vyvození osobní odpovědnosti konkrétních lidí. Rektor nařídil i celouniverzitní kontrolu studentského hodnocení jednotlivých předmětů od roku 2019 do současnosti. Hotová bude do konce února. Hodnocení jsou anonymní a mohou ukázat na další případy nevhodného chování.

Informacemi z médií ohledně situace ve škole se zabývá i policie, i když trestní oznámení podle mluvčího policie Pavla Švába nikdo nepodal. Možnou právní kvalifikaci neuvedl.

Provozovatelem webu je společnost GNOSIS spol. s r. o., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies
Přijmout všechny