počkejte prosím, zpracovávám data

Chytrým skleníkem motivujeme žáky a studenty k optimálnímu učení

2. 10. 2023 | Komerční sdělení


Využití Chytrého skleníku značky EdLab jako výukového nástroje otevírá novou dimenzi přístupu ke vzdělávání, zvláště v oblastech, kde by jeho využití a aplikace nemusela být na první pohled zcela zřejmá. Skleník, přestože může být vnímán pouze jako prostředek pro studium botaniky či zemědělství, má mimořádný potenciál také pro obohacení výuky fyziky či matematiky.

Základní sestava skleníku je vybavena měřícími sondami, které umožňují sledovat a zaznamenávat několik fyzikálních veličin. K základním sledovaným parametrům v rámci měření patří teplota, atmosférický tlak, relativní vlhkost vzduchu, půdní vlhkost a intenzita světla. Pro interaktivní využití jej propojíte s naší InLab aplikací a výuka může začít!

Skleník ve výuce matematiky a fyziky? ANO!

Chytrý skleník lze využít také ve výuce matematiky, fyziky, biologie či chemie, a to díky propojení biologických, chemických, fyzikálních a matematických souvislostí, ostatně ve všech případech se jedná o přírodní vědy.

Skleník např. poskytuje prostor pro zkoumání jevů, jako je vypařování vody nebo závislost vlhkosti půdy na vlhkosti vzduchu. Matematická využití spočívají v analýze a interpretaci naměřených hodnot. Tímto způsobem lze zefektivnit i práci žáků s daty, grafy a tabulkami. Zapeklitost interpretace grafů a naměřených hodnot se stane minulostí. Měřením vzniknou autentické a reálné údaje, které žáci mohou porovnávat, analyzovat, interpretovat, a tak postupně získat další potřebné dovednosti pro budoucí studium.

Touto cestou lze žáky upozorňovat na mezipředmětové vztahy a zároveň alespoň občas realizovat tzv. „integrovanou výuku“, která je opravdu efektivní. Umožňuje žákům získávat vědomosti přirozeným způsobem na základě „aha efektu“, vkládat nové informace do již vytvořených znalostních struktur, vzájemně je propojovat a učivo si lépe zapamatovat. Tento způsob vyučování je navíc zábavný, takže pedagogům usnadní tolik žádoucí motivování žáků k učení.

Klíčový faktor úspěchu závisí na pedagogovi

Silná stránka Chytrého skleníku spočívá ve schopnosti motivovat studenty reálnými a konkrétními aplikacemi, které mají souvislost s jejich každodenním životem. Bezpochyby záleží také na pedagogovi, jak tuto učební pomůcku dokáže implementovat do své výuky a do svých již ověřených výukových postupů.

Pro více informací navštivte naše webové stránky www.edlab.cz nebo nás neváhejte kontaktovat e-mailem info@edlab.cz či telefonicky 733 357 718. Těšíme se na spojení s vámi!

 

 

Provozovatelem webu je společnost GNOSIS spol. s r. o., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies
Přijmout všechny