počkejte prosím, zpracovávám data

Kraj chystá rekonstrukci budovy uherskobrodské střední školy za 73 mil. Kč

7. 5. 2024


(čtk) Zlínský kraj chystá rekonstrukci budovy pro teoretickou přípravu žáků Střední školy – Centra odborné přípravy technické Uherský Brod téměř za 73 milionů korun. Kromě této investice schválilo vedení Zlínského kraje opravy na dalších šesti školách za více než 41 milionů korun, sdělila mluvčí hejtmanství Soňa Ličková.

Rekonstrukce budovy uherskobrodské školy sníží také spotřebu energií. "Stavebními úpravami projdou učebny, sociální zařízení a výtah, vznikne nová jídelna. Úpravy se dotknou také okolí školy, kde přibydou parkovací místa," uvedla mluvčí.

"Kromě významných úspor nákladů za energie je cílem rekonstrukce vyčlenění školy z areálu České zbrojovky. Chtěli bychom, aby se škola více otevřela veřejnosti," uvedla krajská radní Zuzana Fišerová (Piráti). Posune se oplocení a upraví se vchod do budovy, aby se do školy nevcházelo přes areál společnosti.

Práce začnou podle plánu letos v létě a budou hotové do podzimu příštího roku. "Celkové náklady máme propočítány na 72,6 milionu korun. Kraj se na nich bude podílet přibližně 52 miliony, necelých 17 by měla pokrýt evropská dotace z Operačního programu Životní prostředí, o kterou škola žádá," uvedl krajský radní Zbyněk Fojtíček (ODS).

Na budově gymnázia v Uherském Hradišti, Obchodní akademii T. Bati ve Zlíně a sportovní hale valašskoklobouckého gymnázia jsou v plánu opravy střech. "Na Základní umělecké škole Vsetín vymění stará okna za nová, včetně vstupních dveří. Střední škola – Centrum odborné přípravy technické Kroměříž pro své žáky zrekonstruuje a vybaví novými skříňkami šatny," uvedla mluvčí. Uherskohradišťskou uměleckoprůmyslovou školu čeká výměna technologie kotelny.

Provozovatelem webu je společnost GNOSIS spol. s r. o., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies
Přijmout všechny