počkejte prosím, zpracovávám data

Po dvouleté pauze opět ožívá budova Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové

15. 9. 2022


(jn) 14. září před dvěma lety podepsali zástupci Univerzity Hradec Králové (UHK) a stavební společnosti Metrostav smlouvu, na základě které došlo ke kompletní rekonstrukci interiéru Filozofické fakulty UHK (FF UHK) na nám. Svobody. Veřejnosti a hlavně studijním a výzkumným účelům začne budova sloužit po slavnostním otevření 21. září 2022.

„Jsem opravdu moc rád, že se podařilo rekonstrukci dokončit tak, aby nový semestr odstartoval bez problémů, v novém, čistém a moderním zázemí historické budovy. Jsem přesvědčený o tom, že našim studujícím  a akademikům se tu bude moc líbit a dobře tvořit,“ těší se na slavnostní znovuotevření FF UHK na nám. Svobody rektor UHK Kamil Kuča.  Podle něj trvala kompletní rekonstrukce interiéru dva roky a vyšla na 208 milionů Kč. Dotace MŠMT činila v rámci jedné z největších investičních akcí UHK 170 milionů Kč, z vlastních prostředků zaplatila univerzita 38 milionů Kč.

„Součástí rekonstrukce byla i výměna střešní krytiny, která respektovala ráz budovy z historických fotografií, stejně jako ostatní zásahy do budovy. Protože budova byla postavena už v roce 1900, právě díky fotografiím se podařilo přijít na to, že původní dominantou budovy bylo zlaté zábradlí v horní části průčelí budovy. I to se podařilo s finančním přispěním města Hradec Králové realizovat,“ přibližuje další kroky investiční akce kvestor UHK Aleš Klicnar s tím, že rekonstrukce obvodových stěn se budova dočkala před deseti lety.

„Bezpochyby nejvýraznějším zásahem je přístavba úplně nové části budovy, která navazuje na jedno z bočních křídel. Sem přesuneme oproti původnímu užívání budovy značnou část kateder naší fakulty. Nejvyšší patro přístavby zdobí krásně otevřená a prosvětlená zasedací místnost, kterou k jednání využije akademický senát a další orgány fakulty,“ uzavírá děkan FF UHK Jan Prouza, který je aktuálně v čele fakulty vzdělávající zhruba 1200 posluchačů a posluchaček.  

Provozovatelem webu je společnost GNOSIS spol. s r. o., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies
Přijmout všechny