počkejte prosím, zpracovávám data

Liberec bude celý týden patřit veletrhu práce a vzdělávání EDUCA

10. 10. 2022


(čtk) Liberec bude po celý týden patřit veletrhu práce a vzdělávání EDUCA. 16. ročník nabídne konference, workshopy i program pro děti, hlavní prezentace škol a firem Educa expo bude od čtvrtka do soboty v liberecké Home Credit Areně. Už loni se akce z původních tří dnů rozrostla na celý týden a stejně je program koncipovaný i v letošním roce, řekl  za organizátory Lukáš Přinda, jednatel společnosti SFM Liberec.

Veletrh EDUCA patří k největším akcím svého druhu v Česku, poslední dva ročníky ale poznamenala koronavirová pandemie a s ní spojená omezení. V roce 2020 se veletrh živě vůbec uskutečnit nemohl, a tak ho organizátoři přesunuli do on-line prostředí. Loni už se Educa on-line stala stabilní součástí programu. I letos jsou od 1. října až do konce března na webových stránkách www.educaliberec.cz veškeré informace a novinky veletrhu a také katalog jednotlivých firem a škol.

Když před lety projekt začínal, byl podle Přindy rozpočet v řádech statisíců korun, letošní ročník už má rozpočet čtyři miliony. "Tento ročník ještě není poznamenán energetickou krizí, financování je postavené tak, že Liberecký kraj se spolupodílí na financování prezentace středních škol v aréně, úřad práce se podílí na financování burzy práce v okresních městech a svého stánku na Educe a všechny ostatní aktivity jdou na vrub pořádající agentury SFM," doplnil Přinda.

Program odstartuje už v pondělí konferencí a praktickými workshopy pro pedagogy a zástupce základních škol na téma digitální revoluce. Připravený je i program pro děti, komentované prohlídky pro mateřské a základní školy připravila například Oblastní galerie v Liberci nebo zoo, řada institucí jako zábavní vědecké centrum iQLandia či Technické muzeum nabízejí také zvýhodněné vstupné. Program pro rodiny s dětmi připravila například i liberecká univerzita.

Centrem programu bude tradičně liberecká Home Credit Arena, kde se od 13. do 15. října představí školy i zaměstnavatelé nejen z Libereckého kraje. Aktuálně je přihlášeno zhruba 60 škol a 40 firem a dalších organizací. "Loni program v aréně navštívilo 22 000 lidí, ale vzhledem k tomu, že my jsme se už dostali z arény do celého kraje a Liberce, tak na všechny aktivity, které jsou spojeny s Educa weekem, předpokládáme přes 45 000 lidí návštěvnost. A to nepočítám on-line," dodal Přinda.

Provozovatelem webu je společnost GNOSIS spol. s r. o., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies
Přijmout všechny