počkejte prosím, zpracovávám data

Dobrovolníci ze Dne pro školu inspirují žáky svými příběhy. Pozvěte si do školy odborníka z praxe!

2. 6. 2023 | Komerční sdělení


Víte, co obnáší být hasičem nebo záchranářem? A čím se vlastně zabývá etický hacker? Jak se postupuje při vědeckém bádání, co řeší investorka do startupů, co bankéř a jak vypadá běžný den novináře? Tajemství různorodých profesí odhalují na školách po celém Česku dobrovolníci z programu Den pro školu, který vznikl v Nadaci České spořitelny ve spolupráci s organizací Začni učit!. Přednáškou nebo workshopem ve třídě to ale končit nemusí. Učitelé si mohou zdarma domluvit i sérii setkání na různá témata, naplánovat online lekci, tematický den nebo se s žáky vypravit rovnou na pracoviště.

Odborníci pomáhají žákům a studentům nalézat jejich silné stránky, pracují s jejich motivací. Předávají jim cenné poznatky, dovednosti a zkušenosti, které mohou mladí využít nejen při úvahách o své kariéře. Učitelka Michaela Dočekalová pozvala svým osmákům do školy hned několik dobrovolníků, jednou se vydali i na exkurzi do hudebního klubu, kterým je prováděl tamní produkční. „Den pro školu je úžasný program, jsme z něj nadšení! Oceňuji, že díky profesionálům mohu žákům předat poznatky a podněty mimo svou aprobaci, kterou je angličtina a biologie. Náš poslední dobrovolník ze Dne pro školu byl fitness trenér, který skvěle doplnil nedávno probíranou látku o svalové soustavě. Děti ho doslova hltaly!“ hodnotí svou zkušenost se Dnem pro školu pedagožka.

Chcete si také jednoduše vybrat a pozvat do školy zdarma odborníky z nejrůznějších oborů? Projděte si jejich medailonky v online databázi dobrovolníků na webu www.denproskolu.cz.

Jak Den pro školu probíhá zjistíte ve videu:

Den pro školu – program Nadace České spořitelny – YouTube

Provozovatelem webu je společnost GNOSIS spol. s r. o., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies
Přijmout všechny