počkejte prosím, zpracovávám data

Zuškování?! před zlínským zámkem nabídne bubenickou show, tanec i pohádky

24. 5. 2023


(čtk) Festival Zuškování?! před zlínským zámkem nabídne v sobotu bubenickou show, koncerty, tanec i divadelní pohádky. Akce je součástí celonárodního happeningu ZUŠ Open a pořádají ji veřejné základní umělecké školy ZUŠ Zlín, ZUŠ Zlín – Jižní Svahy a ZUŠ Zlín – Malenovice, sdělila Anežka Gavendová z kulturního a kreativního centra Živý Zlín.

"V sobotu se před zámkem představí žáci i učitelé ze tří veřejných zlínských základních uměleckých škol. Skvělou ukázkou této spolupráce je například unikátní bubenická show, na níž se podíleli hudebníci ze všech tří škol," uvedla ředitelka ZUŠ Zlín Martina Hniličková. Na festivalu se představí žáci všech uměleckých oborů, hudebního, výtvarného, tanečního i literárně-dramatického.

"Během dne se okolo zámku vydá slavnostní průvod a vystoupí třeba také Cimbálová muzika Strunka, která se v loňském roce zúčastnila celostátního kola soutěže, kde získala 2. místo. Nebudou chybět ani pohádkové divadelní vstupy i koncerty kapel a orchestrů nejrůznějších žánrů – od muzikálu přes jazz až po rock nebo pop. A dojde i na taneční představení s tematikou Ledového království," uvedla Gavendová.

Do republikového happeningu ZUŠ Open se letos zapojilo více než 400 škol. První ročník se uskutečnil v roce 2017, kdy do Zlína zavítala patronka festivalu Magdalena Kožená. "Základní umělecké školy tvoří kořeny naší kulturnosti, naší lásky k umění. Ve světovém měřítku jsou zcela unikátním vzdělávacím systémem, který je třeba hýčkat, rozvíjet a podporovat," uvedla Kožená. Aktuálně navštěvuje ZUŠ přibližně 250 000 žáků a studentů, funguje 507 základních uměleckých škol.

Provozovatelem webu je společnost GNOSIS spol. s r. o., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies
Přijmout všechny