počkejte prosím, zpracovávám data

Školy mohou k integraci dětí z Ukrajiny bezplatně využívat aplikaci WocaBee

31. 3. 2022


Všechny školy v České republice, které přijaly děti z Ukrajiny, mohou k jejich integraci do školního vyučování bezplatně využít aplikaci pro učení cizích jazyků WocaBee. Prostřednictvím aplikace je mohou učit český jazyk efektivním a moderním způsobem, a tak je rychleji zařadit do vyučovacího procesu i do běžného života. Používání aplikace WocaBee je vhodné pro všechny typy škol, pro děti od 7 let až po maturanty.

Aplikace WocaBee (čti vokebí) k učení slovíček se na českých školách používá k výuce cizích jazyků od roku 2018. Zkušenosti s tímto efektivním a motivujícím způsobem vyučování jazyků mají již desetitisíce žáků a tisíce učitelů v celé České republice i v zahraničí.

Autor aplikace WocaBee Ing. Michal Ošvát se v souvislosti s aktuální uprchlickou krizí rozhodl umožnit bezplatné používání aplikace i pro žáky z Ukrajiny a tím pomoci učitelům naučit je efektivně český jazyk.

,,Podobně jako jsme pomohli školám během první vlny koronakrize a poskytli jsme naši aplikaci školám bezplatně, s pomocí jsme neváhali ani v této náročné situaci," říká M. Ošvát. „Školy jsme o možnosti využít WocaBee bezplatně pro žáky z Ukrajiny informovali poprvé v pondělí 28. března. K dnešnímu dni ji začalo využívat už 3500 ukrajinských dětí.“

Jak aplikace funguje

Webová aplikace WocaBee je dostupná online bez nutnosti instalace na jakémkoli zařízení (mobil, tablet, počítač). Učitel zadává do aplikace balíčky slovíček, které si žáci následně procvičují s použitím 8 různých sofistikovaných metod. Aplikace využívá umělou inteligenci, která žákovi procvičování individuálně přizpůsobuje podle toho, ve kterých slovíčkách činí nejčastěji chyby. WocaBee dokáže slovíčka i přečíst či ověřit u žáka výslovnost. Pro žáky je taková forma učení velmi motivující, tím i efektivní.

Jak postupovat

Pokud chce učitel využít WocaBee k učení českého jazyka pro žáky z Ukrajiny, zadá na webové stránce www.wocabee.app objednávku bezplatné zkušební verze aplikace. Při objednávce uvede mateřský jazyk ukrajinský a cizí jazyk český. Takto zadaná objednávka bude automaticky platná do konce školního roku 2021/2022. Všechny instrukce v českém i ukrajinském jazyce následně učitel obdrží e-mailem. Více informací o postupu jsou pro učitele dostupné ZDE.

V případě zájmu se učitelé mohou zúčastnit online školení o používání aplikace WocaBee, které se uskuteční ve čtvrtek 31. 3. 2022 v 18:00. Školení bude dostupné i ze záznamu. Zaregistrovat se lze do 31. 3. do 16.00 hodin na tomto linku:

https://wocabee.app/app/edu/2022-03-31/?lang=CZ

Provozovatelem webu je společnost GNOSIS spol. s r. o., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies
Přijmout všechny