zpravy

Respirátory při akcích pro děti budou nutné tam, kde nelze dodržet rozestupy

24. 05. 2021

(čtk) Roušky při venkovních akcích pro mládež bude od příštího pondělí nutné používat jen tam, kde nelze dodržovat dvoumetrové rozestupy. Po jednání vlády to dnes uvedl ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO). Opatření, podle kterého musí mít ode dneška nasazený respirátor například účastníci výpravy 20 dětí do lesa, kritizovali skauti. 

"Doteď nemuseli, ostatně nikdo již nemusí. Jaký je důvod pro tyto překážky pro volnočasovou práci s dětmi a mládeží?" uvedli skauti na twitteru minulý týden.

O pravidlech pro prázdninové pobytové tábory zatím hygienici jednají. Podle ministra lze ale předpokládat, že budou obdobná jako loni. Přibude ale povinnost testování, které by dětem měla hradit zdravotní pojišťovna. V jakém rozsahu, zatím vláda zvažuje.

 

Organizátoři letních táborů navrhli v první polovině května ministerstvu zdravotnictví proti loňsku zmírnění některých pravidel pro pořádání táborů. Pokud podmínkou účasti dítěte bude předložení negativního testu na covid-19, nemusel by se podle nich na táborech například omezovat kontakt mezi skupinami dětí a mohly by se účastnit přípravy stravy i úklidu tábora. Zájem o tábory je srovnatelný jako v minulosti, uvedla tehdy Česká rada dětí a mládeže (ČRDM) a její členské organizace.


DISKUZE K ČLÁNKU:

  Pokud chcete přispět do diskuze, vyplňte následující formulář:

  jméno a příjmení:
  email: *
  váš příspěvek: *  * uvedená pole jsou povinná
  banners/muvs_390x60_2021.png
  reklama
  1604012400_polar_125x125.jpg
  ucebnice
  anketa
  Pomůže Strategie 2030+ změnit školství k lepšímu?
  ANO
  NE
  NEVÍM
  ano
  ne
  nevim
  36%
  35%
  29%
  dts 2021_web.jpg
  linka_duvery_240x100.jpg
  © Copyright 2010 - 2021 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz

  php shell hacklink php shell seo instagram takipçi satın al php shell grandpashabet baymavi baymavi giriş kalebet lidyabet http://jigoloizmir.wordpress.com/ http://jigolositem.blogspot.com/ http://jigolofan.blogspot.com/ http://jigoloblogu.blogspot.com/ http://jigoloolmak.wordpress.com/ exproof etanj armatür okey