29. 10. 2025
Škola v pohybu: proč se děti potřebují hýbat, aby mohly myslet
„Seď rovně a dávej pozor.“ Kolikrát tahle věta zazněla ve školních lavicích? A kolikrát jsme si uvědomili, že právě to „seď“ je možná problém? Dnešní děti tráví v průměru osm a více hodin denně vsedě – doma, ve škole, u počítače. Přitom lidské tělo není stavěné na nehybnost. A už vůbec ne dětské.



Centrum české dětské knihy ve spolupráci s Muzeem literatury srdečně zve pedagogy základních škol a knihovníky na vzdělávací konferenci Literatura pro děti a mládež dnes: co a jak a proč vyučovat. Konference se koná 11. prosince v Muzeu literatury v Praze 6.
Global Money Week má v letošním roce opět stanovené vysoké cíle. Jedná se o jedinečnou příležitost propojit žáky základních a středních škol a odborníky z finančního sektoru, kteří jim mohou předat zkušenosti z oblasti řízení financí. Národní organizátoři proto vyzývají školy k zapojení.
Report
gram (
