16. 2. 2026
Ukrajinci v hradeckém kraji tvoří 67 pct cizinců s povoleným pobytem
(čtk) Ukrajinci v Královéhradeckém kraji tvoří 67 procent cizinců s povoleným pobytem. Uprchlíků z válkou zasažené země v regionu mírně přibývá, stejně tak Ukrajinců, kteří jsou tam zaměstnaní. Ukrajinské děti tvoří nejpočetnější skupinu cizinců ve školách, vyplynulo z informací policie, hejtmanství a úřadu práce. Ruská invaze na Ukrajinu, která začala 24. února 2022, zvedla uprchlickou vlnu. Česko patří v přepočtu na velikost populace k státům EU, kde je uprchlíků z Ukrajiny nejvíc.




Centrum české dětské knihy ve spolupráci s Muzeem literatury srdečně zve pedagogy základních škol a knihovníky na vzdělávací konferenci Literatura pro děti a mládež dnes: co a jak a proč vyučovat. Konference se koná 11. prosince v Muzeu literatury v Praze 6.
Global Money Week má v letošním roce opět stanovené vysoké cíle. Jedná se o jedinečnou příležitost propojit žáky základních a středních škol a odborníky z finančního sektoru, kteří jim mohou předat zkušenosti z oblasti řízení financí. Národní organizátoři proto vyzývají školy k zapojení.
Report
gram (
