počkejte prosím, zpracovávám data

Aktuality

7. 12. 2022

Online zadat úkol i řídit třídní fond. Školní systémy umí více než zapsat docházku.

Komerční sdělení

Po vypuknutí pandemie covid-19 byly školy donuceny přejít rychle na distanční výuku. Rozvoj digitalizace školství i počítačové gramotnosti učitelů rapidně vzrostl. I když už řada vyučujících používá elektronické systémy, stále si mnozí neulehčují práci tak, jak by mohli. Většinu funkcí totiž ignorují. Přitom třeba zadávání úkolů, hromadná korespondence nebo obsluha třídního fondu učitelům ušetří desítky minut.

číst více…

6. 12. 2022

NAÚ dál řeší možné odnětí akreditace pro Mendelovu univerzitu v Brně

(čtk) Národní akreditační úřad (NAÚ) dále řeší možné odnětí institucionální akreditace pro studium ekonomických oborů na Mendelově univerzitě v Brně a závěry kontroly na škole, sdělil zástupce úřadu Jiří Smrčka. Kontroloři mimo jiné zjistili, že někteří studenti doktorského studia ukončili studium za kratší dobu, než je standardní. Rada NAÚ o odnětí akreditace pro doktorské studium rozhodla v květnu, Přezkumná komise NAÚ nařídila nové projednání. Vyplývá to z rozhodnutí radních kontrolního orgánu úřadu.

číst více…

30. 11. 2022

Chystáme se na jazyky

Zveme vás na webinář k jazykové propedeutice, který je určený především učitelům a učitelkám v MŠ a na 1. stupni ZŠ. Zajímavé informace a inspirace mohou přinést také pedagogům speciálních škol a všem dalším zájemcům.

číst více…

29. 11. 2022

Kettner (SPD) žádá o navýšení peněz na školství v rozpočtu na rok 2023

(čtk) Ředitelé škol se dostávají do situace, kdy musejí přesouvat peníze z nenárokové složky platu pedagogů na ostatní neinvestiční výdaje nebo na platy nepedagogických pracovníků ve školství. Na dnešní tiskové konferenci to sdělil místopředseda sněmovního školského výboru Zdeněk Kettner (SPD), který v této souvislosti připravil dva pozměňovací návrhy k rozpočtu na příští rok.

číst více…

25. 11. 2022

Někdo ve škole, někdo doma. Školy se opět chystají na hybridní výuku.

Komerční sdělení

I když ministerstvo zdravotnictví slibuje, že žádné plošné uzávěry škol kvůli covidu-19 už nehrozí, online výuce se řada studentů nevyhne. Počty covid pozitivních totiž pomalu rostou a učitelé řeší složitý rébus: jak zajistit výuku pro žáky ve třídě i doma. Pomoci mohou školní informační systémy, které usnadní komunikaci se studenty a rodiči i výuku samotnou.

číst více…

25. 11. 2022

Kontrola v CERMATu odhalila nedostatky v hospodaření

(mšmt) Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy provedlo kontrolu hospodaření Centra zjišťování výsledků vzdělávání (CERMAT). Tu vedení resortu nařídilo v době, kdy byla zveřejněna zjištění kontroly ministerstva financí, která odhalila nedostatky v řízení organizace. I tato zjištění vedla v květnu k odvolání ředitelky organizace. Kontrola MŠMT řadu zjištění resortu financí poukazujících na chyby v hospodaření potvrdila. Ministerstvo vyhodnocuje další postup nezbytný k nápravě zjištěných pochybení.

číst více…

25. 11. 2022

Konference New beginnings: Výuka angličtiny jako druhého jazyka

Komerční sdělení

Konference je skvělou příležitostí pro učitele žáků jakéhokoliv věku a jakékoliv úrovně angličtiny, kteří chtějí ještě více proniknout do jejích technik a metod výuky. Program zahrnuje plenární zasedání a prakticky zaměřené workshopy. Jejím tématem je Výuka angličtiny jako druhého jazyka. Workshopy se zaměřují na různé vyučovací techniky, role příběhů ve výuce jazyka, využití reklamních a vizuálních materiálů v hodinách apod.

číst více…

25. 11. 2022

Počet žáků na českých základních školách poprvé překonal jeden milion

(čtk) Základních školy (ZŠ) v Česku navštěvuje v tomto školním roce rekordní počet žáků. Ke konci září je navštěvovalo 1,007.778 školáků. Jeden milion překonal počet dětí na ZŠ poprvé v historii České republiky. Na twitteru to uvedl ministr školství Vladimír Balaš (STAN). Ve školním roce 2021/2022 bylo v Česku 964.571 školáků. Před deseti lety, tedy ve školním roce 2012/2013, se na českých ZŠ učilo 807.950 dětí.

číst více…

23. 11. 2022

Rektor UP odvolal výpověď děkana přírodovědecké fakulty Martina Kubaly

(čtk) Rektor Univerzity Palackého v Olomouci Martin Procházka se rozhodl odvolat výpověď děkanovi přírodovědecké fakulty Martinu Kubalovi. Děkan, dlouholetý kritik vzniku olomouckého vysokoškolského ústavu CATRIN, výpověď obdržel v říjnu, pracovní poměr mu měl skončit k 31. prosinci. Důvodem výpovědi bylo údajné podezření ze zneužití osobních údajů, univerzita kvůli tomu podala i trestní oznámení. Rektor odvolání výpovědi odůvodnil dvojím právním výkladem, doufá ve zklidnění situace, uvedl to v úterý večer na svých stránkách univerzitní Žurnál.

číst více…

21. 11. 2022

12. ročník soutěže Finanční gramotnost

Nakládání s financemi je jedna z klíčových kompetencí, kterou by si každý člověk měl osvojit, aby mohl vést spořádaný život dle svých představ a možností. Aby bylo téma finanční gramotnosti správně uchopeno, je třeba ho rozvíjet již od útlého dětství.

číst více…

15. 11. 2022

Rodiče v Praze 6 mohou žádat ve školách o úhradu školních obědů pro své děti

(čtk) Rodiny z Prahy 6 mohou  žádat o úhradu školních obědů pro své děti. Městská část na to ze své krizové rezervy vyhradila 12 milionů korun. Chce tak rodinám pomoci zmírnit dopady nárůstu životních nákladů. O úhradu plného stravného na obědy svých dětí mohou žádat ve školách všechny rodiny z městské části. Jedinou podmínkou je čestné prohlášení, uvedla radnice v tiskové zprávě. Podobnou pomoc připravuje i radnice v Praze 5.

číst více…

15. 11. 2022

Ministr Balaš: Vstupenkou na střední školu by mohly být testy v 9. třídě

(čtk) Vstupenkou na střední školu by mohly být podle ministra školství Vladimíra Balaše (STAN) testy v 9. třídě základní školy. Školy by si pak mohly vybírat studenty na základě výsledků těchto testů, obešlo by se tím přijímací řízení. Balaš s řekl na dotaz novinářů v Moravské Nové Vsi (Břeclavsko). Ministr navštívil obce, které loni postihlo tornádo, Moravská Nová Ves byla jednou z nich. Po návštěvě jedné z malotřídek řekl, že nebude prosazovat jejich likvidaci.

číst více…
Další články

Provozovatelem webu je společnost GNOSIS spol. s r. o., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies
Přijmout všechny