zpravy

Vojenská škola se v Sokolově zřejmě ani letos neotevře

22. 05. 2019

(čtk) Pobočka střední vojenské školy v Sokolově se zřejmě ani v letošním roce neotevře. Uchazečů se přihlásilo dostatek, stejně jako v předchozím roce ale nedokázali splnit náročné podmínky přijetí. Novinářům to řekl hejtmančin náměstek Petr Kubis (ANO). 

Karlovarský kraj ve spolupráci s armádou i ministerstvem obrany udělal maximum, řekl Kubis. "Nicméně přihlásilo se 20 dětí a podle mých informací z nich uspěly pouze tři. Bude ještě druhé kolo, tak uvidíme, jak to tam dopadne. Armáda i ministerstvo obrany de facto říká, že bude ochotna otevřít třídu, pokud bude minimálně 15 žáků," dodal.

Uchazeči tentokrát úspěšně splnili zdravotní předpoklady při odborném vyšetření ve vojenské nemocnici. Převážnou část vyřadily přijímací testy z matematiky, další pohořeli u fyzických testů, doplnil náměstek.

Převážně prázdný tak zřejmě zůstane také internát, který pro vojenskou a policejní školu zrekonstruovala společnost Sokolovská uhelná. Obsadí ho zřejmě jen několik studentů policejní školy, která už svůj provoz úspěšně zahájila a letos otevře další třídu. Velká část uchazečů je ale přímo z regionu, nepovinný internát proto nevyužijí.

Kvůli neúspěšnosti uchazečů se vojenskou školu přes snahu kraje i dalších institucí nepodařilo otevřít už v loňském roce. Podle Kubise ale dostane pobočka Vojenské střední a Vyšší vojenské školy ministerstva obrany v Moravské Třebové ještě jednu šanci, třídu by se mohlo podařit naplnit v příštím roce. V Sokolově při Integrované střední škole technické a ekonomické chce vojenská škola otevřít obor zaměřený na strojírenství.

 

 


DISKUZE K ČLÁNKU:

  Pokud chcete přispět do diskuze, vyplňte následující formulář:

  jméno a příjmení:
  email: *
  váš příspěvek: *  * uvedená pole jsou povinná
  banners/un_390x60_rmj.jpg
  reklama un

  1333317600_seznamy-125x125-na-web-un-1.gif
  reklama
  akcent_09-19_125x125.gif
  ucebnice
  1590530400_polartraver.gif
  anketa
  Změní krizová online výuka školství k lepšímu?
  ANO
  NE
  NEVÍM
  ano
  ne
  nevim
  34%
  42%
  23%
  1591221600_tyr.jpg
  linka_duvery_240x100.jpg
  © Copyright 2010 - 2020 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz