počkejte prosím, zpracovávám data

Aktuality

6. 6. 2023

V programu Erasmus míří z Liberce do ciziny stále méně studentů než před covidem

(čtk) Studentů Technické univerzity v Liberci, kteří v programu Erasmus+ vyjíždějí studovat do zahraničí, i mladých mířících z ciziny za studiem do Liberce je stále méně než před koronavirovou pandemií. Počty účastníků se ale postupně zvyšují a vedení univerzity očekává, že by se na předcovidovou úroveň mohly vrátit v příštím akademickém roce, řekl mluvčí univerzity Radek Pirkl.

číst více…

4. 6. 2023

Soutěž ve sběru vysloužilého elektra se mění na Ekoedu. Nově ocení hned 10 nejlepších školek a škol

Komerční sdělení

Školy zapojené do projektu Zelená škola se mohou od června 2023 opět utkat v oblíbené soutěži ve sběru vysloužilých elektrozařízení, kterou organizuje společnost REMA Systém. Letos se představí pod novým jménem Ekoedu a místo tří vítězů ocení hned pět škol a pět školek s největším sběrem v přepočtu na žáka. Vítězové získají tablety od partnera soutěže společnosti Vodafone Czech Republic. Změřit síly ve sběrové soutěži mohou školy do konce září 2023.

číst více…

4. 6. 2023

V soutěži studentských filmů na zlínském festivalu je rekordních 12 z Česka

(čtk) Do soutěže Zlínský pes, která na zlínském filmovém festivalu představuje studentské snímky, se letos dostalo rekordních 12 českých filmů, řekla mluvčí Zlín Film Festivalu Kateřina Martykánová. Do soutěže bylo vybráno celkem 50 filmů, vytvořili je studenti nejen z Česka, ale také ze Slovenska, Polska, Maďarska, Velké Británie, Izraele či Indie. Přihlášených filmů bylo 632. Loni bylo v soutěži 43 filmů, z toho českých bylo pět.

číst více…

2. 6. 2023

Dobrovolníci ze Dne pro školu inspirují žáky svými příběhy. Pozvěte si do školy odborníka z praxe!

Komerční sdělení

Víte, co obnáší být hasičem nebo záchranářem? A čím se vlastně zabývá etický hacker? Jak se postupuje při vědeckém bádání, co řeší investorka do startupů, co bankéř a jak vypadá běžný den novináře? Tajemství různorodých profesí odhalují na školách po celém Česku dobrovolníci z programu Den pro školu, který vznikl v Nadaci České spořitelny ve spolupráci s organizací Začni učit!. Přednáškou nebo workshopem ve třídě to ale končit nemusí. Učitelé si mohou zdarma domluvit i sérii setkání na různá témata, naplánovat online lekci, tematický den nebo se s žáky vypravit rovnou na pracoviště.

číst více…

2. 6. 2023

Špoták: Naplnit poptávku po kvalifikované síle by měly školám pomoci firmy

(čtk) Školy v Česku nejsou schopné naplnit samy stále větší poptávku po kvalifikované pracovní síle. Zaměstnavatelé se proto musí zaměřit na interfiremní vzdělávání a na vyškolení pracovníků potřebných profesí, ať už vlastními silami nebo užší spoluprací se školami a krajským Paktem zaměstnanosti, řekl plzeňský hejtman Rudolf Špoták (Piráti). Stát by je k tomu měl motivovat grantovými programy.

číst více…

31. 5. 2023

Krajští zastupitelé schválili sloučení průmyslovek strojní a textilní v Liberci

(čtk) Navzdory protestům pedagogů, studentů i rodičů Střední průmyslové školy textilní v Liberci schválili krajští zastupitelé její sloučení se Střední průmyslovou školou strojní a elektrotechnickou v Liberci k 1. červenci. Vznikne Střední průmyslová škola Liberec, sloučení má umožnit v krajském městě rozšířit nabídku všeobecného vzdělávání. Už na podzim 2024 by se na textilní průmyslovce měly otevřít dvě třídy technického lycea, řekl na jednání náměstek hejtmana Jiří Čeřovský (ODS), který materiál předkládal.

číst více…

30. 5. 2023

Vznikl dokument o integraci ukrajinských školáků, má inspirovat další učitele

(čtk) Dokumentární film Cesta zachycuje tři příklady úspěšné integrace ukrajinských dětí v českých školách. Zdůrazňuje důležitost neformálního vzdělávání a sportu, může tím být podle autorů inspirací pro další učitele. Dílo, které dnes mělo v Praze premiéru a bude ke zhlédnutí i na internetu, vzniklo ve spolupráci ministerstva školství a Národního pedagogického institutu ČR, podpořil ho Dětský fond Organizace spojených národů (UNICEF). Spolu s filmem vychází i brožura, která představuje příklady dobré praxe.

číst více…

24. 5. 2023

Zuškování?! před zlínským zámkem nabídne bubenickou show, tanec i pohádky

(čtk) Festival Zuškování?! před zlínským zámkem nabídne v sobotu bubenickou show, koncerty, tanec i divadelní pohádky. Akce je součástí celonárodního happeningu ZUŠ Open a pořádají ji veřejné základní umělecké školy ZUŠ Zlín, ZUŠ Zlín – Jižní Svahy a ZUŠ Zlín – Malenovice, sdělila Anežka Gavendová z kulturního a kreativního centra Živý Zlín.

číst více…

23. 5. 2023

Pražský radní Klecanda: Problémy při přijímání na školy by vyřešila digitalizace

(čtk) Problémy při přijímacích řízeních na školy v Praze by vyřešila digitalizace. Bylo by totiž celou dobu jasné, kam se které dítě hlásí a kam bylo přijato, a neblokovalo by tak místo na jiné škole. Novinářům to dnes řekl pražský radní Antonín Klecanda (STAN). Magistrát chce zároveň vytvořit prognózu vývoje ve školství společně se Středočeským krajem a zřídit státní fond školské infrastruktury. Praha má nyní připraveny projekty stavby téměř dvacítky škol. Základní i střední školy se letos v metropoli potýkají s nedostatkem míst.

číst více…

18. 5. 2023

O středních školách budou kraje jednat s premiérem a ministrem školství

(čtk) O situaci na středních školách bude příští týden jednat Asociace krajů ČR s premiérem Petrem Fialou (ODS) a novým ministrem školství Mikulášem Bekem (STAN), řekl místopředseda asociace a liberecký hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj). K urychlenému řešení kritického nedostatku míst na středních školách vyzvali ve středu ministerstvo a asociaci krajů poslanci vládní TOP 09.

číst více…
Další články

Provozovatelem webu je společnost GNOSIS spol. s r. o., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies
Přijmout všechny