počkejte prosím, zpracovávám data

Aktuality

24. 5. 2023

Zuškování?! před zlínským zámkem nabídne bubenickou show, tanec i pohádky

(čtk) Festival Zuškování?! před zlínským zámkem nabídne v sobotu bubenickou show, koncerty, tanec i divadelní pohádky. Akce je součástí celonárodního happeningu ZUŠ Open a pořádají ji veřejné základní umělecké školy ZUŠ Zlín, ZUŠ Zlín – Jižní Svahy a ZUŠ Zlín – Malenovice, sdělila Anežka Gavendová z kulturního a kreativního centra Živý Zlín.

číst více…

23. 5. 2023

Pražský radní Klecanda: Problémy při přijímání na školy by vyřešila digitalizace

(čtk) Problémy při přijímacích řízeních na školy v Praze by vyřešila digitalizace. Bylo by totiž celou dobu jasné, kam se které dítě hlásí a kam bylo přijato, a neblokovalo by tak místo na jiné škole. Novinářům to dnes řekl pražský radní Antonín Klecanda (STAN). Magistrát chce zároveň vytvořit prognózu vývoje ve školství společně se Středočeským krajem a zřídit státní fond školské infrastruktury. Praha má nyní připraveny projekty stavby téměř dvacítky škol. Základní i střední školy se letos v metropoli potýkají s nedostatkem míst.

číst více…

18. 5. 2023

O středních školách budou kraje jednat s premiérem a ministrem školství

(čtk) O situaci na středních školách bude příští týden jednat Asociace krajů ČR s premiérem Petrem Fialou (ODS) a novým ministrem školství Mikulášem Bekem (STAN), řekl místopředseda asociace a liberecký hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj). K urychlenému řešení kritického nedostatku míst na středních školách vyzvali ve středu ministerstvo a asociaci krajů poslanci vládní TOP 09.

číst více…

17. 5. 2023

Do ZUŠ Open se na Vysočině opět připojí deset uměleckých škol

(čtk) Do sedmého ročníku celostátního happeningu ZUŠ Open se na Vysočině od 22. května do 4. června zapojí deset základních uměleckých škol (ZUŠ), stejně jako loni. Oslovení zástupci škol akci vnímají jako dobrý prostředek, jak neformální cestou přiblížit práci škol a jejich žáků veřejnosti.

číst více…

12. 5. 2023

Sportovní hry zrakově postižené mládeže 2023

V pondělí 22. května 2023 startuje již. 26. ročník sportovních her zrakově postižené mládeže. Tato tradiční celonárodní soutěž ukáže sportovní dovednosti, obrovský elán a úsilí žáků se zrakovým postižením. Slavnostní zahájení proběhne v úterý 23. května v 9 hodin před atletickými závody pořádanými v areálu FTVS UK v Praze 6. Zde budou také probíhat showdownová utkání a goalball. Plavecké soutěže jsou plánované v Tyršově domě v Praze 1.

číst více…

10. 5. 2023

ICT revize: Rozšíření konzultační podpory pro školy

(npi) Od května se rozšířila síť odborníků, kteří pomáhají školám v souvislosti se zaváděním změn v informatické a digitální oblasti, kterou poskytuje Národní pedagogický institut ČR. Její součástí se stali krajští ICT metodici, známí pod zkratkou KIM. Ti působili od roku 2018 v končícím projektu SYPO.

číst více…

9. 5. 2023

Firmy mohou žádat o dotaci na praktickou výuku studentů

(čtk) Praktické vzdělávání žáků a studentů ve firmách podpoří dotace 300 milionů korun z evropských fondů. O peníze budou moci žádat malé a střední podniky. Každý z nich může získat na svůj projekt až deset milionů Kč. O vypsání výzvy informovalo ministerstvo průmyslu a obchodu v tiskové zprávě.

číst více…

3. 5. 2023

Balaš: Výzvami ve školství jsou infrastruktura, financování či reforma VŠ

(čtk) Končící ministr školství Vladimír Balaš (STAN) považuje za výzvy ve školství dobudování školní infrastruktury, reformu vysokých škol, udržitelnost financování nebo revizi rámcových vzdělávacích programů. Řekl to dnes novinářům při příchodu na své poslední jednání vlády. Z kabinetu odchází ze zdravotních důvodů, ve čtvrtek prezident Petr Pavel jmenuje jeho nástupce, dosavadního ministra pro evropské záležitosti Mikuláše Beka (STAN).

číst více…

3. 5. 2023

Liberecký kraj chce znovu jednat o schválení nového oboru zaměřeného na policii

(čtk) Liberecký kraj chce znovu jednat o otevření nového oboru Bezpečnostně právní služby zaměřeného na policii, vězeňskou službu a veřejnou správu. Rozšířit by měl nabídku studia na Střední škole řemesel a služeb v Jablonci nad Nisou, škola zatím o obor usilovala marně, souhlas ministerstva vnitra se nepodařilo získat ani kraji. Ministerstvo školství podmiňuje schválení oboru souhlasem ministerstva vnitra, řek hejtman Martin Půta.

číst více…

2. 5. 2023

Premiér Fiala bude jednat s Pavlem o výměně ministra i o rozpočtu

(čtk) Premiér Petr Fiala (ODS) se dnes večer sejde s prezidentem Petrem Pavlem, aby spolu jednali o obměně na místě ministra školství nebo o návrzích na konsolidaci rozpočtu. Dosavadní ministr Vladimír Balaš (STAN) předminulý týden ohlásil rezignaci ze zdravotních důvodů. Nahradit ho má dosavadní ministr pro evropské záležitosti Mikuláš Bek (STAN) a na jeho místo se přesune nynější náměstka ministra zahraničí Martin Dvořák. Bek se tak stane už třetím ministrem školství v nynější koaliční vládě. Členy vlády do funkcí jmenuje prezident. Podle dřívějších informací by mohl Beka jmenovat v tomto týdnu.

číst více…

28. 4. 2023

Langšádlová: Do konce letošního roku předložím zákon o vědě a výzkumu

(čtk) Ministryně pro vědu, výzkum a inovace Helena Langšádlová (TOP09) hodlá ještě letos vládě a Poslanecké sněmovně předložit zákon, který má přispět ke snížení administrativní zátěže, podpořit aplikaci vědeckých poznatků v praxi a zlepšit proces hodnocení vědeckých projektů. Langšádlová to řekla po setkání s premiérem Petrem Fialou (ODS), který návštěvou u ministryně ukončil sérií bilančních jednání v jednotlivých resortech. Vytvořit ministerstvo pro vědu byl podle Fialy dobrý krok.

číst více…
Další články

Provozovatelem webu je společnost GNOSIS spol. s r. o., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies
Přijmout všechny