počkejte prosím, zpracovávám data

Aktuality

22. 3. 2023

Milí učitelé, přihlaste své žáky do výtvarné soutěže

Komerční sdělení

Ve dnech 4.–5. července se ve Velehradě uskuteční 24. ročník Dnů lidí dobré vůle. Součástí je také výtvarná soutěž pro děti od 3 do 11 let „Cestou dvou bratří“. Letos ji pořadatelé vyhlašují poosmnácté. Výtvarné práce mohou děti (rodiče či pedagogové) posílat do 17. května.

číst více…

21. 3. 2023

Návrh: Školáci by se v budoucnu nemuseli věnovat výtvarné a hudební výchově

(čtk) Na některých základních školách v Česku by se školáci v budoucnu nemuseli věnovat výtvarné a hudební výchově. Namísto nich by mohly dostat přednost výchovy taneční a pohybová, filmová nebo dramatická. Navrhují to někteří experti, kteří pro ministerstvo školství (MŠMT) a Národní pedagogický institut (NPI) připravují nové vzdělávací programy pro ZŠ. Jiní odborníci ale chtějí, aby byly výtvarná a hudební výchova i nadále základem pro všechny žáky. Institut nyní proto představil dvě verze, jak by se mohla výuka ve školách měnit. Vyplývá to z dokumentu na webu k novým učebním programům.

číst více…

21. 3. 2023

Konference o výuce venku přiblíží téma wellbeingu

Komerční sdělení

Pobyt v přírodě přináší úlevu od stresu a navozuje pocit pohody u dospělých i u dětí. I proto spolu wellbeing a učení venku úzce souvisejí. Jaké aktivity připravit, aby se děti všestranně rozvíjely? Jaký vliv má pobyt venku na proces učení? Pokud vás zajímají odpovědi nejen na tyto otázky, nadělte si na Den učitelů 28. března vzdělávací konferenci. Pořádá ji v Praze Nadace Proměny Karla Komárka.

číst více…

17. 3. 2023

Cermat: Na gymnázia letos školáci podali přes 80 000 přihlášek

(čtk) Žáci základních škol podali letos k jednotným přijímacím zkouškám, které organizuje Cermat, 212 344 přihlášek, z toho 80 073 na gymnázia. Vyplývá to z informací, které řekla mluvčí Cermatu Jana Patáková. K prvnímu ze dvou termínů zkoušek podle ní půjde 114 000 uchazečů.  Na střední školu bylo podáno 4726 přihlášek podle zákonu LEX Ukrajina, z toho 2587 pro první termín a 2139 pro druhý termín. V některých regionech a oborech lze kvůli silnému populačnímu ročníku deváťáků čekat problémy s kapacitou míst. Kolik jich je v nabídce pro prváky od letošního září, ministerstvo školství zatím neupřesnilo.

číst více…

15. 3. 2023

Balaš: Ševčík je pro VŠE reputační problém, neměl by být dále děkanem

(čtk) Děkan Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické (VŠE) Miroslav Ševčík představuje pro univerzitu reputační problém, uvedl ministr školství Vladimír Balaš v úterý večer na svém facebooku. Domnívá se, že Ševčíkovo postavení v čele fakulty je neudržitelné. Doplnil ale, že ministr školství nemá žádné právní nástroje na odvolání děkana z funkce. Ševčíka v pondělí vyzval kvůli jeho dlouhodobému vystupování na veřejnosti včetně účasti na sobotní protivládní demonstraci k rezignaci rektor VŠE Petr Dvořák. Ševčík uvedl, že pro své odvolání nevidí důvod a odmítl, že by poškozoval dobré jméno VŠE, jak tvrdí jeho kritici.

číst více…

15. 3. 2023

Velvyslanec Fleischmann: Po studiu ve Francii by se Češi měli více vracet domů

(čtk) České děti mohou v rámci 100 let existujícího projektu českých sekcí odjet na tři roky studovat střední školu ve Francii. Po maturitě jich ale velká část zůstane ve Francii nebo odchází do jiných zemí, místo aby šla pracovat pro české firmy nebo českou státní správu. Český velvyslanec v Paříži Michal Fleischmann to považuje za slabou stránku tohoto jinak vynikajícího programu. V rozhovoru uvedl, že právě na návraty studentů do českého prostředí se chce vedle dalších témat v rámci svého diplomatického působení v budoucnu více zaměřit.

číst více…

10. 3. 2023

Zapojte se do soutěže Pošlete vzkaz příběhem

Cílem projektu a soutěže je, aby se děti spojily se seniory, společně zbořili mezigenerační propast, a naopak vytvořili nová přátelství. Děti osloví domov seniorů nebo seniorskou organizaci, senioři budou dětem vyprávět svoje životní příběhy a ty děti kreativně ztvární (nakreslí, natočí, vymodelují, …) Ze společného úsilí dětí a seniorů vznikne knížka. Tu z minulého roku si prolistujte na soutěžní stránce www.posletevzkazpribehem.cz.

číst více…

9. 3. 2023

Šest pedagogů jde do finále ankety Zlatý Ámos 2023

(mšmt) Semifinále jubilejního 30. ročníku ankety Zlatý Ámos se uskutečnilo ve čtvrtek 9. března v zrcadlových sálech Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Šest nejlepších učitelů se utká o titul v pátek 24. března od 13 hodin v kongresovém sále pražského hotelu Olšanka.

číst více…

9. 3. 2023

Vláda souhlasila se vznikem vzdělávacího oboru pro onkologické sestry

(čtk) Vláda včera souhlasila se vznikem oboru specializačního vzdělávání pro všeobecné sestry zaměřené na léčbu rakoviny nebo obtížně se hojících ran. Schválila ministerstvem zdravotnictví navržené nařízení vlády, které vznik těchto oborů vysokoškolského studia umožní, vyplývá z výsledků zasedání. V roce 2020 bylo podle údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) v ČR 55 000 všeobecných zdravotních sester, nějakou specializaci mělo asi 21 000 z nich.

číst více…

8. 3. 2023

Společné stanovisko k pozměňovacímu návrhu

Vážená paní poslankyně, vážený pane poslanče, Unie zaměstnavatelských svazů ČR, Českomoravský odborový svaz pracovníků ve školství, Unie školských asociací ČR CZESHA a Asociace speciálních pedagogů ČR zásadně nesouhlasí…

číst více…

7. 3. 2023

Jablonec zvýšil příspěvek na pobyty nejmenších dětí na příměstských táborech

(čtk) Jablonec nad Nisou bude opět přispívat na prázdninové pobyty předškoláků a žáků prvních tříd základních škol na příměstských táborech. Příspěvek se vzhledem k inflaci zvýšil. V minulosti dávala radnice stokorunu na den, už loni magistrát zvýšil příspěvek na 130 korun a stejně může dostat rodina i letos. Na týdenní pobyt tak může rodina získat na dítě 650 korun, řekla náměstkyně primátora Jana Hamplová.

číst více…
Další články

Provozovatelem webu je společnost GNOSIS spol. s r. o., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies
Přijmout všechny