počkejte prosím, zpracovávám data

Aktuality

22. 7. 2024

Na dobrovolné vojenské cvičení dnes nastoupilo 127 studentů středních škol

(čtk) V Žatci na Lounsku a v Hranicích na Moravě na Přerovsku dnes začalo dobrovolné vojenské cvičení pro studenty posledních ročníků středních škol, celkem jich na čtyřtýdenní výcvik nastoupilo 127. Pilotní projekt má plnoletým studentům představit armádu, její fungování a principy. Za čtyřtýdenní výcvik dostanou zhruba 30 000 korun.

číst více…

22. 7. 2024

Trutnov opravil za 17 mi. korun atletický stadion ve čtvrti Horní Staré Město

(čtk) Město Trutnov dokončilo opravu atletického stadionu ve čtvrti Horní Staré Město u Základní školy Mládežnická. Kromě školy bude stadion, stejně jako jiná školská sportoviště, moci ve vymezených hodinách od podzimu využívat i veřejnost. Rekonstrukce stadionu trvala od loňského září a stála 17 milionů korun, uvedl místostarosta Trutnova Tomáš Hendrych. Do oprav sportovišť město vkládá desítky milionů korun.

číst více…

2. 7. 2024

Uznávání odborných kvalifikací v EU je nadále velkým problémem

(čtk) Obyvatelé Evropské unie, kteří chtějí pracovat nebo si založit firmu v jiném členském státě sedmadvacítky, se stále potýkají s mnoha překážkami. Velkým problémem i nadále zůstává uznávání odborných kvalifikací, uvádí ve své nové zprávě Evropský účetní dvůr (EÚD). Experti v souvislosti s auditem navštívili čtyři členské státy - Rakousko, Belgii, Česko a Lucembursko - a zjistili řadu problémů. Jsou mezi nimi například nedostatečná digitalizace, vyžadování dodatečných dokumentů nad rámec stanovený unijními předpisy i dlouhé lhůty pro vyřízení žádostí.

číst více…

1. 7. 2024

Začíná platit vyhláška, která má usnadnit rozšiřování kapacit škol

(čtk) O podobě a chodu školy budou moci více rozhodovat ředitelé a zřizovatelé. Změnu přinese podle předkladatelů hygienická vyhláška, která dnes začíná platit. Vyhláška by měla podle předkladatelů zřizovatelům umožnit i snadněji navyšovat kapacity škol. Ve školách a školských zařízeních například budou moci být společné toalety. Proti tomu se dříve ohrazovali například někteří poslanci zdravotního výboru či odbory. Dříve vznikla proti vyhlášce i petice.

číst více…

27. 6. 2024

Vláda bude jednat o formě podpory výstavby středních škol v Praze a okolí

(čtk) O podpoře navyšování kapacit středních škol tam, kde chybí, otevře vláda debatu ve výboru pro strategické investice. Míst není dost zejména v Praze a Středočeském kraji. Po včerejší schůzce zástupců vlády, kraje a metropole to řekli premiér Petr Fiala (ODS) a ministr školství Mikuláš Bek (STAN). Podpora by mohla mít formu dotací nebo zvýhodněných úvěrů od Národní rozvojové banky (NRB). Možným řešením by do budoucna mohlo být budování větších středoškolských kampusů na hranici Prahy a Středočeského kraje, shodli se politici.

číst více…

27. 6. 2024

Z učňů se v Brně stali tovaryši, firmy o ně mají zájem už při studiu

(čtk) Z více než padesátky mladých kominíků, čalouníků a plynařů se při slavnostním pasování na Nové radnici v Brně stali tovaryši. Firmy o ně mají zájem už při studiu. Zájem o studium těchto oborů stoupá i přes nástup moderních technologií, řekl ředitel Střední školy stavebních řemesel Brno-Bosonohy Jiří Košťál.

číst více…

25. 6. 2024

Bek chce do voleb posílit profesní vzdělávání a víc peněz pro školství

(čtk) Prioritou ministra školství Mikuláše Beka (STAN) je v posledním roce před volbami do Sněmovny na podzim 2025 získat víc peněz pro školství a podporovat vysokoškolské profesní vzdělávání podle potřeb zaměstnavatelů i státu. Bude také usilovat o přijetí novely vysokoškolského zákona tak, aby Národní akreditační úřad byl nezávislým orgánem, kterým podle něj v současnosti není. Uvedl to při brněnském jednání Národního konventu o vzdělávání.

číst více…

24. 6. 2024

Knihovny a úřad práce začnou spolupracovat na digitálním vzdělávání

(čtk) Do digitálního vzdělávání a posilování dovedností při využívání technologií a elektronických služeb státu se nově zapojí knihovny. Spolupracovat budou s úřadem práce. Mohly by nabízet jeho kurzy, pomoci s osvětou a přispět k rozšíření digitálních schopností návštěvníků. Úřad práce uhradí z evropských peněz proškolení knihovníků v práci s umělou inteligencí, informovali mluvčí úřadu Martin Bušo a Národní knihovny ČR Martina Košanová. Šéfové obou institucí podepsali memorandum o spolupráci. 

číst více…

19. 6. 2024

Bek si není vědom, že by porušil pravidla pro použití majáčku služebního vozu

(čtk) Ministr školství Mikuláš Bek (STAN) si není vědom, že by porušil pravidla pro použití majáčku služebního vozu. Podle premiéra Petra Fialy (ODS) a ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) je pro ministry při přejezdech někdy nezbytný, možnost využít ho by ale měli užívat rozumně. Uvedli to při návštěvě Pardubického kraje a Vysočiny v reakci na dnešní informaci Mladé fronty Dnes, že Bek využil majáček a projel záchranářskou uličkou na dálnici D1, když mířil z Prahy domů na Moravu. Podle deníku k tomu zřejmě neměl důvod. Bek uvedl, že signalizaci použil v souvislosti s pracovními povinnostmi. Majáček používá ojediněle, často řídí sám a ve svém voze ho nemá.

číst více…

17. 6. 2024

Po stížnostech 3. lékařská fakulta UK zváží změnu podmínek u přijímacích testů

(čtk) Po stížnostech na průběh přijímacích zkoušek 3. lékařská fakulta Univerzity Karlovy zváží od příštího roku zpřísnění podmínek. Její děkan Petr Widimský to uvedl v prohlášení na webu fakulty. Dosud mohli uchazeči při testu odejít na toaletu a zase se vrátit, což podle kritiků umožňovalo podvádění. Na všechny lékařské fakulty v ČR se každý rok hlásí tisíce uchazečů, přijímají 20 až 40 procent zájemců.

číst více…

16. 6. 2024

Zdravý vzduch do škol

Komerční sdělení

Všichni si uvědomujeme důležitost čerstvého vzduchu pro naše děti/žáky v průběhu celého školního dne. Únava, bolesti hlavy, nesoustředěnost, pachy, viry, alergeny, hluk zvenčí. To vše má řešení a není složité ani nákladné.

číst více…
Další články

Provozovatelem webu je společnost GNOSIS spol. s r. o., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies
Přijmout všechny