zpravy

Sklenička: U zahraničních studentů přetrvávají problémy s vízy

(čtk) Podíl studentů i pedagogů ze zahraničí na českých vysokých školách se zvyšuje, u studentů ale přetrvávají problémy s udělováním víz. Na tiskové konferenci po zasedání pléna České konference rektorů (ČKR) to řekl její předseda a rektor České zemědělské univerzity v Praze Petr Sklenička. Současný stav podle něj přináší administrativní zátěž pro vysoké školy. 

Školské odbory chtějí o navýšení platů učitelů jednat s premiérem

 

(čtk) Navýšení platů učitelů plošně o 2700 korun do tarifů bude podle ministra školství Roberta Plagy (ANO) znamenat, že příští rok nebude na plánované zvýšení třídnického příspěvku. Tento a další příspěvky tak budou zvýšeny o rok později. Novinářům ministr řekl, že to vnímá jako omezení kompromisu, které nabídl odborům. Varianta, podle které by učitelé dostali plošně 2700 korun navíc a k tomu 900 korun do odměn, podle něj nicméně má potenciál odblokovat jednání s odbory. Ty žádají celých deset procent slibovaného nárůstu platů do tarifu. 

Zájemcům o předplatné nabízíme 2 ukázková čísla UN ke stažení

 

 

Zaujaly Vás Učitelské noviny?

Pokud ano, pak právě zde si můžete pořídit jejich předplatné! 

 

ČVUT zahájila projekt za 1,3 miliardy Kč pro inteligentní výrobu

(čtk) Posunout hranice současné automatizované výroby k inteligentní výrobě rychle reagující na přání zákazníka by měl mezinárodní projekt RICAIP za 1,3 miliardy korun. Povede ho Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky Českého vysokého učení technického v Praze (CIIRC ČVUT) společně se Středoevropským technologickým institutem Vysokého učení technického v Brně (CEITEC VUT). Projekt svými penězi podpoří i Evropská unie a bude trvat šest let. Dnes byl slavnostně zahájen v budově CIIRC ČVUT v Dejvicích. 

V ČR začíná kampaň Pěšky do školy, zapojí se do ní na 50 škol

(čtk) V Česku dnes začíná druhý ročník kampaně Pěšky do školy. Jejím prostřednictvím chtějí pořadatelé, organizace Pražské matky, zklidnit dopravu před školami a upozornit na to, že cesta do školy je příležitostí, jak rodiče a děti mohou být spolu a současně mohou mít více pohybu. Akce potrvá do konce měsíce a přihlásilo se do ní 50 škol, nejvíce v Praze, řekla Blanka Klimešová z organizace Pražské matky.

Soutěží Technowizz chce firma AGC zvýšit zájem o technické obory

(čtk) Zvýšit zájem mladých lidí o technické obory, to je cílem soutěže Technowizz, kterou už počtvrté vyhlásil pro studenty středních a vyšších odborných škol největší evropský výrobce automobilových skel AGC Automotive Czech. Soutěž je určena pro studenty technických škol z Libereckého, Ústeckého a Karlovarského kraje a vybraných okresů středních Čech. Poprvé nad soutěží převzali záštitu děkani Fakulty strojní Technické univerzity v Liberci a Fakulty strojního inženýrství Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem. 

V novém školním roce se bude řešit nedostatek učitelů či maturita

(čtk) V nadcházejícím školním roce čekají školy opět změny. Bude se hledat řešení problému s nedostatkem učitelů a zřejmě se rozhodne o možném zrušení povinné maturity z matematiky. Začne fungovat nový způsob financování škol a upraví se podpora vzdělávání handicapovaných dětí. V lednu by učitelům i dalším pracovníkům ve školství měly vzrůst platy. Na tiskové konferenci to dnes novinářům řekl ministr školství Robert Plaga (ANO). 

3 + 3 důvody pro moderní technické vzdělávání

Každý učitel je zcela jistě rád, pokud zjistí, že jeho student či žák získal po ukončení studia zajímavou práci a stal se v životě úspěšným. Aby školy dokázaly nabídnout studentům interaktivní výukové materiály, které je připraví na úkoly z praxe, vytvořila společnost Cisco již před více než dvaceti lety vzdělávací program Cisco Networking Academy, který dnes vychovává IT odborníky pro celý pracovní trh. Ten reflektuje aktuální potřeby firem a požadavky, které mají na své pracovníky z oblasti informačních technologií. Za dvě dekády se vzdělávací program rozšířil do 180 zemí a prošlo jím přes 9 milionů studentů. V Česku se pak programu zúčastnilo již téměř 50 000 studentů. Proč by se i Vaše škola měla do programu zapojit?


banners/tesco_390x60.png
reklama un

1333317600_seznamy-125x125-na-web-un-1.gif
reklama
akcent_09-19_125x125.gif
1543878000_mikroskop.gif
ucebnice
ucitelske_noviny_1_8_2019.gif
anketa
Je čas pro zásadní změnu modelu maturitní zkoušky?
ANO
NE
NEVÍM
ano
ne
nevim
48%
32%
20%
termaly_losiny_10-19.jpg
linka_duvery_240x100.jpg
© Copyright 2010 - 2019 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz