zpravy

MŠMT navrhne upravit v zákoně jména tří vysokých škol

(čtk) Ministerstvo školství chce upravit názvy tří vysokých škol v Česku. Z Veterinární a farmaceutické univerzity Brno (VFU) by se kvůli zrušení farmacie na této škole měla stát Veterinární univerzita Brno. Ze jména Janáčkovy akademie múzických umění a Univerzity obrany by mělo zmizet Brno. Vyplývá to z návrhu novely zákona, který ministerstvo vložilo do legislativní knihovny vlády na webu. 

Dvě letní školy v Brně přiblíží zájemkyním informační technologie

(čtk) V Brně se v srpnu uskuteční dvě letní školy pro dívky zaměřené na informační technologie. Cílem je motivovat dívky k práci v oboru či dalšímu studiu informatiky a ukázat jim, že svět počítačů není jen doménou mužů. Zájem o obě školy je letos vyšší než loni, vyplývá z vyjádření organizátorek. 

Zájemcům o předplatné nabízíme 2 ukázková čísla UN ke stažení

 

 

Zaujaly Vás Učitelské noviny?

Pokud ano, pak právě zde si můžete pořídit jejich předplatné! 

 

Plaga: Víceletá gymnázia by se mohla za určitých podmínek omezit

(čtk) Kapacity víceletých gymnázií by se do budoucna mohly omezit. Ještě předtím by se ale měla zlepšit kvalita výuky na druhém stupni základních škol, měla by se vyhodnotit výběrovost gymnázií a změnit dlouhodobé záměry vzdělávání v krajích. Na briefingu k představení nové strategie vzdělávání do roku 2030 to dnes řekl ministr školství Robert Plaga (ANO). Případné omezení víceletých gymnázií by podle něj mohlo přispět ke snížení nerovností v přístupu ke vzdělávání.

Rektor UNYP hovoří o možnostech přestupu na University of New York in Prague z jiné univerzity

Tisíce ambiciózních českých studentů, kteří sní o studiu v USA, si možná nyní myslí, že jejich plány zničila pandemie. Nic ale není ztraceno. Ačkoli byly těmto studentům přerušeny studijní plány v zahraničí, stále mají příležitost získat autentické americké vzdělání, aniž by museli opustit Českou republiku. 

Školka v Blansku, kde bylo dítě s covidem, dnes znovu otevřela

(čtk) Blanenská mateřská školka v Rodskovského ulici, kde bylo jedno z dětí pozitivně testováno na covid-19, dnes po karanténě otevřela. Nikdo další se nenakazil. Školka funguje v omezeném režimu, otevřeno je pět tříd ze sedmi, řekla ředitelka školky Jana Mašátová. 

Na základní školy v Liberci se vrátí asi 60 pct. dětí I. stupně

(čtk) Na základní školy v Liberci se v pondělí vrátí asi 60 procent dětí z prvního stupně. Z bezmála 5300 žáků prvních až pátých tříd by jich mělo přijít skoro 3200. Novinářům to dnes řekl náměstek primátora Ivan Langr (Starostové pro Liberecký kraj). 

Rodiče neztratí nárok na ošetřovné, když děti nepošlou do škol

(čtk) Nárok na ošetřovné budou mít nadále i rodiče, kteří by neposlali kvůli zdraví či jiným omezením své děti do otevíraných škol a školek. V předepsaném tiskopisu ale budou muset uvést některý ze zákonem daných důvodů. Návrh dnes schválil Senát ve vládní předloze, která umožní firmám odklad sociálních odvodů. Bez změny úpravy ošetřovného by rodiče podle zdůvodnění o dávku mohli přijít. Jde zejména o mateřské školky. 


banners/free-cinema-390x60.gif
reklama
akcent_09-19_125x125.gif
1543878000_mikroskop.gif
ucebnice
1590530400_polartraver.gif
anketa
Změní krizová online výuka školství k lepšímu?
ANO
NE
NEVÍM
ano
ne
nevim
36%
41%
23%
linka_duvery_240x100.jpg
© Copyright 2010 - 2020 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz