zpravy

Školy zapojují 3D tisk do výuky. Pomáhá jim s tím česká Karmen

Zapojení 3D tisku do výuky už není výsadou pouze technických škol. Alespoň jednu 3D tiskárnu dnes má také mnoho gymnázií, středních škol a učilišť. Dávají tak svým studentům náskok v době, kdy popularita a vyžití aditivní výroby nejen v průmyslu stále roste. 3D tisk je součástí výuky buď jako specializovaný předmět, doplněk jiných předmětů, nebo ve formě zájmových kroužků. 

Školy se ode dneška uzavřou

(čtk) Měsíc a půl po začátku školního roku se žáci a studenti škol budou ode dneška učit pouze distančně. Výjimku z mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví proti koronavirové epidemii mají pouze školy mateřské a speciální.

Zájemcům o předplatné nabízíme 2 ukázková čísla UN ke stažení

 

 

Zaujaly Vás Učitelské noviny?

Pokud ano, pak právě zde si můžete pořídit jejich předplatné! 

 

Od středy přejdou všechny školy kromě MŠ na distanční výuku

(čtk) Od středy do 1. listopadu budou kvůli koronavirové epidemii uzavřeny školy včetně prvního stupně základních, přejdou na distanční výuku. Mateřských škol se opatření netýká. 

Asociace ředitelů základních škol České republiky nesouhlasí s plošným uzavřením prvních stupňů základních škol

Asociace ředitelů základních škol České republiky nesouhlasí s plošným uzavřením prvních stupňů základních škol, o kterém dnes jednala tripartita. 

Od pondělí bude na 2. stupni ZŠ fungovat střídavá prezenční výuka

(čtk) Na druhém stupni základních škol se bude od pondělí dva týdny učit prezenčně polovina dětí. Ostatní budou mít výuku na dálku. Po týdnu se jejich třídy vystřídají. Na pondělí 26. a úterý 27. října vyhlásí ministerstvo školství volno, a prodlouží tak podzimní prázdniny v základních a středních školách na celý týden. Kvůli zhoršující se epidemii také přejdou na výuku on-line vysoké a střední školy v celé ČR. V některých regionech dosud fungovaly normálně. Výjimky budou dál platit pro praktickou výuku. Novinářům to po včerejším jednání vlády řekl ministr školství Robert Plaga (za ANO). 

CVVM: Proti plošnému zavření škol kvůli covidu těsná většina Čechů

(čtk) Proti opětovnému plošnému zavření škol při zhoršení situace s koronavirem byla v polovině září těsná většina lidí v Česku, zhruba dvě pětiny měly opačný názor. Povinné by mělo být vzdělávání na dálku na základních a středních školách při jejich uzavření podle zhruba dvou třetin dotázaných. Vyplývá to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). 

Otevřený dopis Vládě ČR ze Základní školy Radlická v Praze 5 (včetně petice)


banners/1598997600_uspesny-web_390x60.gif
reklama un

1333317600_seznamy-125x125-na-web-un-1.gif
reklama
1543878000_mikroskop.gif
ucebnice
1599602400_okentes.gif
anketa
Pomůže Strategie 2030+ změnit školství k lepšímu?
ANO
NE
NEVÍM
ano
ne
nevim
38%
35%
27%
janacek_2_240x100.jpg
linka_duvery_240x100.jpg
© Copyright 2010 - 2020 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz