zpravy

Výživa ve výchově ke zdraví – interaktivně

Uvítali byste pracovní sešity a podklady pro zařazení výživy do běžné výuky?
Ministerstvo zemědělství, Odbor bezpečnosti potravin, Ústav zemědělské ekonomiky a informací a Životní vzdělávání, z. s., vás zvou na seminář k této problematice, vstupné zdarma. Každý účastník obdrží zdarma pracovní sešity pro 1.–9. ročník ZŠ a získá certifikát o absolvování semináře s akreditací MŠMT.  

Zájemcům o předplatné nabízíme 2 ukázková čísla UN ke stažení

 

 

Zaujaly Vás Učitelské noviny?

Pokud ano, pak právě zde si můžete pořídit jejich předplatné! 

 

Koleje VŠ v Praze čekají na rekonstrukce za miliardy korun

(čtk) Většina ubytovacích zařízení vysokých škol v Praze je stará a čeká na rekonstrukce. V hlavním městě by na ně bylo potřeba víc než 3,5 miliardy korun. Vyplývá to z odpovědí zástupců pražských vysokých škol, které oslovila ČTK. Zájem o studentské koleje podle nich v posledních letech stále roste. Mezi novými a starými pokoji většinou není podstatný cenový rozdíl. 

KROUŽKY PRO UČITELE BEZ STAROSTÍ

Dnes už snad škola bez zájmových kroužků ani neexistuje. Rodiče si je žádají, učitelé vědí, že jsou dětem prospěšné. Jen těch starostí kolem kdyby nebylo! Teď se učitelům nabízí možnost jak kroužky vést, a přitom se se starostmi kolem nich netrápit. 

Radnice v České Lípě koupila všem základním školám defibrilátory

(čtk) Radnice v České Lípě vybavila u příležitosti zahájení školního roku všech devět základních škol ve městě defibrilátory. Vedení města se pro to rozhodlo poté, co museli učitelé letos na jaře na škole v přírodě jednoho žáka oživovat, když dostal nečekaný záchvat. Pořízení defibrilátorů přišlo město na 360 000 korun, pomoci mohou dětem, zaměstnancům, ale třeba i ostatním návštěvníkům škol při nečekaném ohrožení života, řekl mluvčí radnice Václav Šámal. 

Třetina lékařů bude v roce 2020 nad 60 let

(čtk) Třetina českých lékařů bude v roce 2020 starších 60 let. Počty absolventů opouštějících fakulty v té době nebudou pokrývat ani lékaře odcházející do důchodu. Vláda proto chystá zvýšení počtu studentů medicíny o 15 procent, vyhradí na to 6,8 miliardy korun na příštích 11 let. Vyplývá to z materiálu, který v úterý projedná. V současné době absolvuje každoročně obor všeobecné lékařství v českém jazyce asi 1340 studentů. 

Zástupci asociací: Školy mají stále větší potíže sehnat učitele

(čtk) Školy mají stále větší problémy sehnat kvalitní učitele. Chybějí zejména kantoři pro první stupeň, matematiku, informační technologie a přírodovědné předměty. Shodli se na tom zástupci školských asociací. Platy ve školství podle nich nerostou dost rychle, a absolventi pedagogických fakult tak raději i nadále hledají zaměstnání jinde. 

Vláda zruší 11 specializačních oborů pro zdravotníky, sedm zavede

(čtk) Vláda projedná ve středu návrh ministerstva zdravotnictví na zrušení 11 specializačních oborů pro zdravotníky, zejména všeobecné a dětské sestry. Zavede také sedm nových. Nařízení reaguje na změnu zákona o vzdělávání nelékařských pracovníků ve zdravotnictví ze září loňského roku. Účinný bude za 15 dní od vyhlášení. 


banners/nuv_2.gif
reklama un

1333317600_seznamy-125x125-na-web-un-1.gif
reklama

ondrejov_125x125.jpg
ucebnice
okentes2018-a.jpg
anketa
Je čas pro zásadní změnu modelu maturitní zkoušky?
ANO
NE
NEVÍM
ano
ne
nevim
52%
28%
20%
1537912800_termaly_losiny.jpg
© Copyright 2010 - 2016 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: diversite.cz