Učitelské noviny
zpravy

Vláda zruší 11 specializačních oborů pro zdravotníky, sedm zavede

(čtk) Vláda projedná ve středu návrh ministerstva zdravotnictví na zrušení 11 specializačních oborů pro zdravotníky, zejména všeobecné a dětské sestry. Zavede také sedm nových. Nařízení reaguje na změnu zákona o vzdělávání nelékařských pracovníků ve zdravotnictví ze září loňského roku. Účinný bude za 15 dní od vyhlášení. 

Ohlédnutí za Konferencí BEZPEČNÁ ŠKOLA 2018

Program již 4. ročníku Konference BEZPEČNÁ ŠKOLA (24. 5. 2018, NTK Praha) byl sestaven tak, aby odpovídal aktuálním problémům dnešní doby.  „Celodenní program každého ročníku našich konferencí je pestrý a dodává malé ochutnávky různých bezpečnostních problematik. Vždy chceme inspirovat, dodat nové nápady a osvěžit znalosti všech účastníků a dovolím si říci, že se nám to daří“, říká ředitel Ing. Aleš Beneš, ze společnosti Mascotte, s. r.o., která tyto konference již čtvrtým rokem zajišťuje. Tedy co přesně nabídla Konference BEZPEČNÁ ŠKOLA 2018? 

Zájemcům o předplatné nabízíme 2 ukázková čísla UN ke stažení

Žákům v několika školách v Ústeckém kraji začne volno dřív

(čtk) Žákům v několika školách v Ústeckém kraji začnou letní prázdniny dřív. Školní budovy obsadí dělníci, kteří budou vyměňovat okna, podlahy či doplňovat vybavení. Volno využívají zřizovatelé k rozsáhlejším opravám samotných budov i areálů. 

Marek Výborný (KDU-ČSL): Aktuální odměny pro třídní a specializované učitele jsou výsměch, zaslouží si víc

KDU-ČSL navrhuje zvýšit příplatky třídním učitelům a pedagogům za specializované činnosti až na 3500 korun měsíčně. K novele zákoníku práce, kterou lidovci navrhli, zaujala vláda minulý týden neutrální stanovisko. 

Lesy ČR hledají mezi studenty pracovníky na kůrovcovou kalamitu

(čtk) Státní podnik Lesy České republiky (LČR) začal dělat mezi studenty středních a vysokých lesnických škol nábor na likvidaci kůrovcové kalamity. V novém programu Adjunktem na léto jim nabízí minimálně dvouměsíční brigádu v termínu od června do září, ubytování zdarma a odměnu až 120 korun na hodinu, řekla mluvčí podniku Eva Jouklová. Ve státních lesích nyní chybí asi 2000 pracovníků. 

Maturitu z češtiny i matematiky zvládlo letos méně studentů

(čtk) U maturity z češtiny i matematiky uspělo letos méně studentů než loni. Didaktický test z češtiny nezvládlo letos 10,4 procent maturantů, tedy o 0,7 procentního bodu víc než loni. Přibývá tak středoškoláků, kteří tuto zkoušku napoprvé nezvládnou. Z matematiky propadlo 22,3 procenta maturantů, což je o 0,6 procentního bodu víc než loni. Zůstává tak nejméně úspěšným předmětem v maturitních testech. Vyplývá to z tiskové zprávy s výsledky didaktických testů, kterou  zaslal organizátor maturit Cermat. Celková neúspěšnost zveřejněna nebyla. 

Sněmovna asi schválí zrušení garance míst pro dvouleté v MŠ

(čtk) Sněmovna pravděpodobně schválí zrušení povinnosti mateřských škol od roku 2020 zajistit místa pro všechny dvouleté děti. Mělo by dále záležet na jejich rozhodnutí, zda přijmou děti mladší tří let. Naopak povinnost předškolního vzdělávání pro pětileté asi v zákonu zůstane. Přijetí novely školského zákona, kterou připravili poslanci ODS, dnes s úpravami poslancům doporučil školský výbor. Plénum bude o podobě předlohy hlasovat zřejmě v květnu. 


reklama

ucebnice
okentes2018-a.jpg
anketa
Je čas pro zásadní změnu modelu maturitní zkoušky?
ANO
NE
NEVÍM
ano
ne
nevim
54%
27%
20%
© Copyright 2010 - 2016 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: diversite.cz