archiv
Učitelské noviny č. 45/2013
tisk článku

VÁNOČNÍ JARMARK

Ve čtvrtek 28. listopadu se v pravé poledne v AFI Paláci Pardubice otevřou stánky se zbožím klientů a dětí ze školy SVÍTÁNÍ.

Posláním Základní školy a Praktické školy SVÍTÁNÍ, o. p. s., je poskytovat dětem, mládeži a dospělým lidem s mentálním a kombinovaným postižením vzdělávání a další služby směřující k rozvoji jejich osobnosti a zapojení do běžného života na základě individuálních potřeb a možností. Naše žáky a klienty učíme komunikovat s okolním světem a pohybovat se v něm. Tomuto velkému světu se snažíme ukázat bezprostřednost, životní elán a neuvěřitelný potenciál, který v sobě lidé s postižením skrývají. Svým otevřeným přístupem bouráme bariéry a propojujeme světy, které nejsou tak odlišné, jak by se mohlo na první pohled zdát. Poskytujeme komplexní péči dětem, mládeži a dospělým lidem s mentálním a kombinovaným postižením. Zakládáme si na individuálním přístupu a úzké spolupráci s rodinou. Je pro nás důležité, aby se naši žáci a klienti vzdělávali a maximálně rozvíjeli, potkávali se se svými vrstevníky a byli součástí světa, který je obklopuje.

Na konec listopadu škola SVÍTÁNÍ společně s AFI Palácem Pardubice připravily již několikáté pokračování Vánočního jarmarku ve vstupních prostorách nákupního centra. Své výrobky zde budou vystavovat a k prodeji je nabídnou žáci a klienti této školy. Návštěvníci si přijdou na své zejména díky originalitě a zdánlivé jednoduchosti jednotlivých předmětů, které se v nadcházející době hodí zejména k obdarování bližních.

Slavnostní zahájení naplánované na 13. hodinu nabídne autogramiádu sportovců, kteří se letos zapojili do projektu města Pardubic s názvem VŠICHNI ZA PARDUBICE. Z jedenácti zapojených sportů, které pro své vyžití město nabízí, se zúčastní většina zastoupených.

Od 15. hodiny se pro rodiče i veřejnost koná v kongresovém sále AFI Paláce Pardubice besídka jednotlivých tříd školy SVÍTÁNÍ, která je ve stylu „RETRO 60“. Scénky připravené pod vedením jednotlivých učitelů, a v nichž účinkují samotní školáci, jsou v mnohém neopakovatelnou záležitostí. Diváci budou vtaženi pomocí tanců, divadelních skečů, ale i písniček do období, které ještě mnozí z nich dobře znají.

Štefan Švestka,

Základní škola a Praktická škola SVÍTÁNÍ, o. p. s., Pardubice

< zpět do čísla
banners/1598997600_uspesny-web_390x60.gif
reklama un

1333317600_seznamy-125x125-na-web-un-1.gif
reklama
1543878000_mikroskop.gif
1597960800_mascotte_125 x 125.jpg
ucebnice
1599602400_okentes.gif
anketa
Pomůže Strategie 2030+ změnit školství k lepšímu?
ANO
NE
NEVÍM
ano
ne
nevim
40%
33%
27%
linka_duvery_240x100.jpg
© Copyright 2010 - 2020 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz