archiv
Učitelské noviny č. 38/2013
tisk článku

SPORTOVNÍ HRY PRO HENDIKEPOVANÉ

V půlce září se ve škole v Brně-Jehnicích konaly 27. hry pro hendikepované lidi. O akci nám napsali Nela Kupčíková (NK) a Marek Peringer (MP).

Už ráno před zazvoněním přijely ke škole autobusy z celého kraje. Například z Uherského Brodu, Hodonína, Kyjova, ale i z Brna. Hendikepované sportovce čekal den plný zábavy a sportu. Na hřišti za školou jsme je uvítali a pan ředitel Petr Kotyza s panem starostou Václavem Šíchou měli proslov. Pak začala rozcvička. Pro sportovce jsme nachystali několik stanovišť. (MP)

Vždy na stanovišti soutěžilo tak kolem šesti až sedmi závodníků. Byly tam soutěže pro vozíčkáře i pro ty, co mohou chodit. A tak závodili a závodili. Všem lidem jsme fandili a myslím, že jim to udělalo radost. Občas jsme si odpočinuli a zase jsme šli na stanoviště vystřídat jinou dvojici. (NK)

Vozíčkáři museli zvládnout tři disciplíny. Děti z 5. A na stanovištích pomáhaly. Všichni jsme obdivovali, jak to i přes své postižení účastníci zvládají. Jeden závodník ovládal rukama vozíček a jezdil jako blesk. I když byla zima, všechny zahřály sportovní výkony a teplý jahodový čaj od pana školníka.

V poledne přiletěla před školu helikoptéra záchranářů. Nikdo zachránit nepotřeboval, jen nám lékaři ukázali, jak pracují. Na závěr sportovního dne všichni tančili, v tělocvičně byla diskotéka a rozdávaly se medaile. Vyhráli totiž všichni. (MP)

Myslím a doufám, že to dopadlo dobře, a že si to návštěvníci užili. Snad to mělo přínos jak pro školu, tak pro Jehnice, ale hlavně pro závodníky, že z toho měli velikou radost. Pro mě to byl ohromný zážitek, protože se mi líbilo, jak se smáli a usmívali, když jsme jim s kamarádkou fandily. (NK)

Díky hrám o jehnické škole všichni vědí, moc se jim u nás líbilo. Páťáci za pomoc na stanovištích dostali pochvalu ředitele školy. (MP)

Nela Kupčíková, Marek Peringer, 5. A

ZŠ a MŠ Blanenská 1, Brno

< zpět do čísla
banners/univerzita_pardubice_2_390x60.png
reklama un

1333317600_seznamy-125x125-na-web-un-1.gif
reklama
akcent_09-19_125x125.gif
dekra_125x125-s.jpg
ucebnice
termaly_losiny_2020.jpg
anketa
Je čas pro zásadní změnu modelu maturitní zkoušky?
ANO
NE
NEVÍM
ano
ne
nevim
48%
31%
20%
chrudim_1_240x100.gif
linka_duvery_240x100.jpg
© Copyright 2010 - 2020 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz