archiv
Učitelské noviny č. 26/2013
tisk článku

V PODĚBRADECH JSME SI ZAZPÍVALI

To bylo příprav, shánění, organizování, zajišťování, dopisování, žádostí, čekání na odpověď, vybírání, nacvičování, „pilování“ detailů, těšení se, nervozity, trémy, zpocených rukou a roztřesených hlasivek… Pak nastala sobota 14.00 a za dvě a půl hodiny bylo po všem. Lapidárně řečeno. Všechno ale stálo za to. Cirkusácky řečeno – i přes nepřízeň počasí jasme měli „sukces“. Kongresové centrum bylo plné tak, že lidé stáli v uličkách, některé jsme museli pouštět i do zákulisí. Diváci se bavili, tleskali, smáli se, a v některých pasážích se dokonce stávali zpěváky.

Byla to velice zdařilá a důstojná oslava 10. výročí založení spolku Země dětí na Labi a spolupráce pěveckého sboru Kvítek při ZŠ Václava Havla v Poděbradech. Děti tuto událost oslavily se svými německými kamarády a mělnickými souputníky na řece Labi. Kapitána jim jako vždy dělal Rolf Zuckowski, se kterým si střihly duet Denisa Čapková a Terezie Soběslavová z Kvítku.

Na koráb se nalodil i jeden host, který je mimochodem pro půlku fanynek moc mladý, pro druhou zase moc starý a pro všechny hlavně zadaný! Ondřej Ruml naladil hlas i krabičku a potěšil přítomné publikum svým talentem a přiblížil všem, „co i únor změní v máj“. Na skoro tři hodiny jsme všichni řekli starostem a počasí „tak a dost“ a řídili se Rolfovou radou „zpívej s námi hezky z plných plic“ v čele s Kvítkem a Kvítečkem, jejich malými, většími i těmi největšími (a to nejen výškou) zpěváky.

Díky jim patří za to, že svým zpěvem a nadšením pro sbor neúnavně šíří dobrou náladu. Díky patří vedoucím sborů za to, že tuto snahu a energii usměrňují správným směrem. Díky dále patří všem organizátorům koncertu, sponzorům, městu Poděbrady a Středočeskému kraji za finanční a materiální podporu. A v neposlední řadě rodičům, kteří vedou své ratolesti k hudbě a kteří před a během víkendu hlídali, pekli, vařili, nakupovali, připravovali snídaně a svačiny, stěhovali, upevňovali, montovali, nosili a přepravovali, překládali, ubytovávali. Vážíme si každé k dílu přidané ruky i doneseného proviantu. A vězte, že co zbylo k jídlu, nepřišlo vniveč, ale bylo rozdáno členům hasičských sborů z Poděbrad a blízkého okolí, kteří se v neděli i v dalších dnech podíleli na likvidaci následků vzedmutých spodních vod a nepřetržitého lijavce v našem lázeňském městě. A jsme zase na začátku. Vždyť idea založení spolku Země dětí na Labi vznikla po velkých povodních v roce 2002, kterým se ty letošní bohužel tak nápadně podobají!

Přejme si, aby se už konečně protrhly mraky a vysvitlo na zem slunce. Aby se lidé přestali chmuřit a myslet na svá vytopená obydlí, a hlavně – aby nepřestali zpívat.

Gabriela Fričová, ZŠ V. Havla, Poděbrady

< zpět do čísla
banners/1600293600_tesco_390x60.png
reklama un

1333317600_seznamy-125x125-na-web-un-1.gif
reklama
1543878000_mikroskop.gif
1597960800_mascotte_125 x 125.jpg
ucebnice
1599602400_okentes.gif
anketa
Pomůže Strategie 2030+ změnit školství k lepšímu?
ANO
NE
NEVÍM
ano
ne
nevim
40%
33%
27%
linka_duvery_240x100.jpg
© Copyright 2010 - 2020 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz