archiv
Učitelské noviny č. 20/2013
tisk článku

Studenti z Neveklova zabodovali

Japonské topoly jako obnovitelný zdroj energie, právě tento projekt oslovil porotu mezinárodního kola soutěže Enersol natolik, že mu udělila stříbrnou medaili v kategorii Enersol a praxe. Autorem je Tomáš Koubek, student 3. ročníku obchodní akademie v Neveklově. Mezinárodního kola, které proběhlo 18.–19. dubna v Táboře při příležitosti konference na téma obnovitelné zdroje energie, se zúčastnilo 26 soutěžících ze 6 evropských zemí. Neveklovští studenti se se svými projekty umisťovali na předních pozicích i v krajském a celostátním kole soutěže.  Obchodní akademie v Neveklově podporuje účast svých studentů v soutěži Enersol již šestým rokem. „Snažíme se jim nabízet i další příležitosti pro rozšíření obzorů mimo oblast ekonomie a obchodu. Proto jsme se rozhodli zapojit do soutěže, která žáky nutí zamýšlet se nad aktuálním tématem ekologie a obnovitelných zdrojů energie,“ říká Soňa Veisová, ředitelka školy. „Velkou zásluhu na našem snažení a skvělých výsledcích v soutěži má vyučující Václava Netolická, která vybírá náměty a žáky pro jednotlivé projekty, vede studenty při průběžné přípravě a velmi pečlivě s nimi ladí finální prezentace,“ dodává.

Do letošního ročníku soutěže se neveklovští studenti zapojili 12 projekty, z nichž pět postoupilo do krajského kola. Do celostátní soutěže se probojovala trojice z nich. V celorepublikovém klání získal zlatou medaili již zmíněný Tomáš Koubek s projektem japonských topolů jako obnovitelného zdroje energie, na třetím místě v kategorii Enersol a inovace skončila studentka 4. ročníku OA Neveklov Jitka Zderadičková.

Soutěž se věnuje studentským projektům z oblasti využívání obnovitelných zdrojů energie a je určena především středním školám technického a přírodovědného zaměření. Zapojit se však mohou i další školy, např. obchodní akademie, gymnázia a zdravotní školy.

            Učitelé OA Neveklov

< zpět do čísla
banners/univerzita_pardubice_2_390x60.png
reklama un

1333317600_seznamy-125x125-na-web-un-1.gif
reklama
akcent_09-19_125x125.gif
dekra_125x125-s.jpg
ucebnice
termaly_losiny_2020.jpg
anketa
Je čas pro zásadní změnu modelu maturitní zkoušky?
ANO
NE
NEVÍM
ano
ne
nevim
48%
31%
20%
chrudim_1_240x100.gif
linka_duvery_240x100.jpg
© Copyright 2010 - 2020 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz