archiv
Učitelské noviny č. 10/2013
tisk článku

Úspěchy žáků ZŠ Videčská

Únor se chýlí ke konci a 2. pololetí se i v naší škole ZŠ Videčská v Rožnově pod Radhoštěm rozjelo naplno. Zimní měsíce patří hlavně našim sportovcům – běžkařům, biatlonistům, sjezdařům a hokejistům. Nejúspěšnější z těchto borců je běžkyně na lyžích, čtyřnásobná mistryně republiky a vítězka Středoevropského poháru Natálka Jurčová z 9. B, která získala prestižní ocenění Sportovec roku 2012 v anketě vyhlášené městem Rožnovem pod Radhoštěm.

Ale probíhají soutěže i v jiných sportech, ve kterých žáci naší školy zaznamenali úspěch. Anna Slováková z 8. B výrazně pomohla svému týmu k vítězství na tenisovém Mistrovství Evropy ve finálovém souboji s Ruskem. Družstvo mladších žáků vybojovalo v okresním kole vybíjené 2. místo. Velkou radost nám udělali naši prvňáčci, kteří se s vervou pustili se svými soupeři z Rožnovska do souboje v házené a obsadili celkové druhé místo.

Úspěch na okresní či okrskové úrovni jsme zaznamenali i mimo sportovní oblast.

V posledních týdnech proběhla celá řada různých soutěží a vědomostních olympiád, kde jsme měli svá želízka v ohni. A účastníci z Videčské nezklamali.

Koncem ledna se konalo okresní kolo olympiády v dějepise. Z našich dětí byla nejúspěšnější Kateřina Hoferková z 9. A, která v konkurenci 41 řešitelů zvítězila. Další Magda Hlavicová také z 9. A byla šestá, obě postupují do krajského kola. Štěpán Matůš z 8. A získal ocenění Úspěšný řešitel. V únoru se uskutečnila dvě další, pro nás úspěšná okresní kola olympiád. V anglickém jazyce si výborně vedl Jan Vašut ze 7. A a vybojoval 1. místo. Olympiádu v českém jazyce za okres Vsetín pořádá každoročně naše škola. I tady uplatnila své skvělé znalosti už jmenovaná Katka Hoferková, a tím získala 3. místo a postup do krajského kola.

Postup z okrskového kola „do okresu“ zaznamenali ve velké konkurenci čtyři naši žáci v recitační soutěži: Bedřich Radil z 1. A, Jan Hoffmann ze 3. A, Jiří Brandstettr ze 4. A a Ondřej Mizera ze 7. A.

Všem úspěšným žákům děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy a přejeme jim další úspěchy.