archiv
Učitelské noviny č. 08/2013
tisk článku

Sníh – lyže – Krakonoš

Naše letošní zápolení s klouzavými prkénky zvanými lyže jsme pod vedením báječného instruktora Miloše Machytky započali na Koreckém kopci.

Celé první dopoledne a část odpoledne se děti učily chodit a stoupat na lyžích, sjíždět kopec mírnými obloučky.

Druhý den našeho minilyžařského kurzu již malí lyžníci jezdili jako s větrem o závod. Pan Šťastný nám uhladil kopec a sněhové podmínky byly přímo skvělé. Strejda Miloš naučil děti za první dva dny, jak na lyžích stát, jak stoupat do kopce, jak zatáčet a bezpečně zastavit. Druhý den již všichni stoupali do kopce pomocí vleku (provázku) a ladně sjížděli svah.

Ve středu jsme všichni odpočívali a ve čtvrtek se děti rozjely na sjezdovku Javorník blízko Liberce. Celé dopoledne se děti zdokonalovaly na mírném svahu. Na provázku strávily celé dopoledne, ale po obědě si všechny vyzkoušely pod bedlivým dozorem našeho instruktora sedačkovou lanovku a bez problémů sjely svah.

Na poslední den jsme se všichni moc těšili. Provázek na Javorníku dětem už nestačil, a tak hurá rovnou na svah. Bez problémů děti nasedaly na čtyřsedačkovou lanovku. S přepravou na svah nám pomáhali rodiče, kteří si přijeli zalyžovat s námi. Dopoledne děti lyžovaly na téměř prázdné, hezky upravené a hlavně sluncem zalité sjezdovce. Po obědové pauze se převlékly do svých masek a na několik posledních jízd za námi skutečně přijel Krakonoš. Pochválil děti i učitelky za skvělé výkony a přivezl jim medaile i diplomy. Letos děti dostaly medaile hned dvě. Tu druhou, která se nedá sníst, pro letošní lyžníky vlastnoručně vyrobil instruktor Miloš Machytka. Je dřevěná – památeční. Doufám, že bude dětem, které letos absolvovaly náš lyžařský kurz, připomínat příjemné chvíle na sněhu.

Ivana Moudrá, MŠ Pražská, Doksy

< zpět do čísla
banners/un_390x60_rmj.jpg
reklama un

1333317600_seznamy-125x125-na-web-un-1.gif
reklama
akcent_09-19_125x125.gif
dekra_125x125-s.jpg
ucebnice
termaly_losiny_2020.jpg
anketa
Je čas pro zásadní změnu modelu maturitní zkoušky?
ANO
NE
NEVÍM
ano
ne
nevim
48%
32%
20%
chrudim_1_240x100.gif
linka_duvery_240x100.jpg
© Copyright 2010 - 2020 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz