archiv
Učitelské noviny č. 08/2013
tisk článku

Smím prosit?

Je osm hodin večer a v předsálí Velkého sálu Záložny je atmosféra plná očekávání žáků devátých tříd Základní školy ve Vítězné ulici v Litovli, kterým i letos připadl nelehký, ale zároveň vzrušující úkol – zahájit slavnostní polonézou ples jejich učitelů, rodičů a přátel této školy.

Děvčata v bílém, chlapci v tmavých oblecích. A už se vznášejí po parketu. Někteří sebejistě, někteří stále počítají kroky, všichni ale ve snaze nic nepokazit a zanechat v divácích co nejlepší dojem. Poslední otočka, úklona, růže pro partnerku, bouřlivý potlesk a poděkování učitelce Daně Spurné, která s nimi polonézu nacvičila. Na jejich tvářích je znát úleva, ale také radost z toho, že se jim vstup do světa dospělých, i když zatím jen na krátkou chvíli, protože pro ně ples končí v deset hodin, povedl.

Ředitelka Zuzana Absolonová a dlouholetý člen rodičovského sdružení Josef Kolář ples společně otvírají.

Předsálí se zatím uvolnilo pro zájemce o losy letos nadmíru bohaté tomboly, do které přispěly nejen litovelské firmy, ale především štědří a obětaví rodiče „našich“ dětí. Prodaly se do poslední obálky a děti se tak mohou těšit na nové míče, zajímavé zájezdy a třeba ceny do soutěží, které škola pořádá.

V sále se zatím zšeřilo, kapela Modrá Rosa bere do rukou nástroje, začíná první taneční série, po které následují další vystoupení žáků naší školy – Berušek učitelky Veroniky Petrželové a taneční formace Caramba paní učitelky Spurné.

Ples je v plném proudu, lidé se baví, popíjejí míchané nápoje, tančí. Až do druhé hodiny ranní. Škoda, je čas jít spát. Kéž bychom vždy našli takovou vstřícnost a společnou řeč jako na tomto vydařeném plese (ale i před ním, protože jeho příprava vůbec nebyla lehká) – učitelé, rodiče i veřejnost. Poděkování patří všem, kdo se na organizaci podíleli, zejména těm nejobětavějším maminkám – Janě Němečkové a Dagmar Smrčkové.

Miloslava Flášarová,

Vítězná, Litovel

< zpět do čísla
banners/univerzita_pardubice_2_390x60.png
reklama un

1333317600_seznamy-125x125-na-web-un-1.gif
reklama
akcent_09-19_125x125.gif
dekra_125x125-s.jpg
ucebnice
termaly_losiny_2020.jpg
anketa
Je čas pro zásadní změnu modelu maturitní zkoušky?
ANO
NE
NEVÍM
ano
ne
nevim
48%
32%
20%
chrudim_1_240x100.gif
linka_duvery_240x100.jpg
© Copyright 2010 - 2020 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz