Učitelské noviny č. 04/2013
tisk článku

Otrokovičtí Svišti na horách

Na začátku ledna se v Krkonoších konal 22. ročník Zimních her speciálních olympiád. Letošní ročník byl zároveň pro vylosované sportovce i přípravou na světové hry v Koreji. Stejně jako loňský rok se sportovní klub Svišti ze Základní školy praktické a Základní školy speciální Otrokovice této akce zúčastnil.

Celý týden se nesl v duchu sportování. Lyžařské závody doplňovaly sportovní aktivity, například běh v hlubokém sněhu na sněžnicích, venkovní střelba do terčů jako v biatlonu, laserová střelnice a v neposlední řadě zimní radovánky – sáňkování nebo stavění sněhuláka. Téměř každý den byla pro všechny připravena diskotéka, kterou poslední večer ozdobil velký ohňostroj. Všem našim závodníkům se celý týden moc líbil a příští rok se určitě opět rádi zúčastníme.

A v jaké disciplíně jsme závodili? Bylo to v běžeckém lyžování na 50 a 100 m. A přestože většina dětí stála na běžkách poprvé, moc se jim dařilo.

V běhu na 50 m nás reprezentovali Vaneska Soukupová, která skončila na krásném 4. místě, Marek Bělíček získal stříbrnou medaili stejně jako Honza Dohnal, Dominik Pechal vybojoval bronzovou medaili, Lukáš Videcký skončil na 5. místě a Radek Kvapilík i Michal Novotný vyhráli v běhu na 50 m zlato.

V běhu na 100 m nás reprezentovali Honza Dohnal, který získal bronzovou medaili, Domča Pechal vybojoval 4. místo, Radek Kvapilík získal nádhernou stříbrnou medaili a Lukáš Videcký s Michalem Novotným si doběhli pro krásnou zlatou medaili.

Atletický klub SVIŠTI děkují Continental Barum, s. r. o., Otrokovice za sponzorský dar, díky kterému jsme se mohli akce zúčastnit, a také děkují všem, kteří se na přípravě sportovců podíleli.