archiv
Učitelské noviny č. 45/2010
tisk článku

Loučenská vločka

 

Ve dnech 25. a 26. listopadu 2010 proběhla již podvacáté Loučenská vločka. Máme spoustu důvodů k radosti. Všechny koncerty proběhly bez větších zádrhelů v moc hezkém prostředí loučenského kulturního domu. Sbory i letos předvedly mnoho úžasných vystoupení a právem mohly odjíždět spokojené. Díky zázemí ve Skleníku můžeme pozvat více kamarádů a prozpívat dva dny. Poslední koncert se těšil velikému zájmu posluchačů a troufám si tvrdit, že se vydařil.
Nebylo by možné vše zvládnout bez pomocníků a partnerů. Poděkování patří škole, jejímu občanskému sdružení a obci, protože díky nim máme kde a za co zpívat. Další dík je určen Olomouckému kraji a Lesům ČR, které nám na festival finančně přispěly. Obrovskou zásluhu na zdárném průběhu celé akce mají ochotní a šikovní pomocníci z řad sboristů a žáků školy. Kluci z osmé a deváté třídy zvládli transport všeho materiálu ve velmi krátké době. Eva, Marcela, Veronika, Věrka a Honza zase zajistili bezproblémový chod všeho, co se událo na sále. Personál kulturního domu nám vytvořil maximální zázemí, díky jim za ochotu, trpělivost a vstřícnost. Všechna čest také jídelně, která nasytila chutnou krmí všechny, kterým bylo třeba dát najíst. Chvála Klubíčku, Loučňáčku i TapTýdě, všichni nás na pódiu statečně a dobře reprezentovali. Vděkem zahrňme též Hanku, Věrku a Janu, které pečují o naše zpěváčky ze všech sil.
Ještě několik údajů. Loučenské vločky se letos účastnilo 15 pěveckých sborů – Běláčci ZŠ Bělá pod Pradědem, Dubínek ZŠ Dubicko, Klubíčko, Loučňáček a TapTýda ZŠ Loučná nad Desnou, Pampelišky MŠ Pohádka Zábřeh, Permoníček mladší a Permoníček starší ZUŠ Karviná, Slavíček a Slavík ZŠ Zábřeh, Smíšci ZŠ Rapotín, Veselé děti MŠ Šumperk, Větrník ZŠ Loštice, Zpěváčci 2.A a Zpěváčci 5.A ZŠ Pardubice. Vezmeme-li v úvahu i opakovaná vystoupení, jeviště uneslo 680 vystupujících dětí se svými sbormistry a muzikanty. Při závěrečném finále stálo před diváky a zpívalo téměř 200 zpěváků.
Největší odměnou nám jsou spokojené děti, nová i trvající sborová přátelství a radost z muziky. Snad nebudu daleko od pravdy, když směle prohlásím, že toto všechno jsme na letošní Vločce mohli zažít. Viva la musica!
Petr Lukáš, sbormistr DPS Loučňáček
< zpět do čísla
banners/un_390x60_rmj.jpg
reklama
akcent_09-19_125x125.gif
ucebnice
1590530400_polartraver.gif
anketa
Změní krizová online výuka školství k lepšímu?
ANO
NE
NEVÍM
ano
ne
nevim
35%
41%
24%
linka_duvery_240x100.jpg
© Copyright 2010 - 2020 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz