archiv
Učitelské noviny č. 45/2010
tisk článku

Kladská slaví Vánoce

 

Advent a Vánoce se staly již na ZŠ v Kladské tradicí. Toto vše nezačíná pro školu příchodem první adventní neděle, ale přípravami na společenskou událost - vánoční koncert - již v průběhu celého podzimu.
Letos, stejně jako loni, byl vánoční koncert v „pražské Olympii“ – všem dobře známé Lucerně. Psalo se úterý posledního listopadového dne roku 2010. V odpoledních hodinách se připravovalo technické zázemí, cvičily se nástupy žáků a vše mohlo začít.
První diváci z řad rodičů začali přicházet po 17. hodině a v 18 hodin mohl koncert začít. V zákulisí vládla nervozita a napětí. Jen aby vše dobře „klaplo“. Rozezněly se první tóny „Adeste fideles“ za příchodu 6. tříd a pak již následovala vystoupení všech tříd školy. Češtinu střídala angličtina, němčina a latinské texty – a to vše za libých zvuků vánočních koled a písní. Krásné melodie v podání svátečně oblečených žáků jednotlivých tříd byly zakomponovány i do dramatických vystoupení. Pokud scénka dovolovala, měli žáci krásné kostýmy – vystupovaly zde ovečky a postavy z biblických výjevů. Koncert gradoval od hudebních scének (Vanilkové rohlíčky, Tři oříšky) přes Zvonky štěstí, Mou dobrou zprávu hlásej po vánoční kompilaci v podání devátých tříd. Poté přišly na scénu společně první a deváté třídy a s nimi host večera Madalena Joao (UNICEF) a Lucernou se nesla slova a melodie „Oh, happy day“. Byla to krásná a slavnostní tečka celého koncertu.
Pak následovala slova díků, uznání, předávání květin celému pedagogickému sboru a hlavním organizátorům celého koncertu – paní učitelce Trantové a panu učiteli Vackovi. A to vše z úst ředitelky školy Kateřiny Vávrové.
Lucernu opouštěl každý slavnostně naladěn. Ale v hlavách se už rojily myšlenky na koncert příští. Kdy bude a hlavně – kde bude? Věříme, že opět v Lucerně! A proto - krásné a pohodové Vánoce!
Ladislav Bošek, ZŠ Kladská, Praha 2
< zpět do čísla
banners/un_390x60_rmj.jpg
reklama
akcent_09-19_125x125.gif
ucebnice
1590530400_polartraver.gif
anketa
Změní krizová online výuka školství k lepšímu?
ANO
NE
NEVÍM
ano
ne
nevim
35%
41%
24%
linka_duvery_240x100.jpg
© Copyright 2010 - 2020 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz