archiv
Učitelské noviny č. 27/2004
tisk článku

Kontakty Vsetín-Bytom

Konkrétní podobu začíná přinášet partnerství polského města Bytom se Vsetínem. V rámci rozvíjející se spolupráce zavítali ředitelé vsetínských základních a mateřských škol do tohoto města, aby navázali kontakty se svými polskými kolegy. Vsetínští učitelé si prohlédli šest bytomských školských zařízení, seznámili se s rámcovými programy jejich výuky a hovořili o možných formách vzájemné spolupráce.

Ačkoliv je v Bytomi vzhledem k jeho velikosti mnohem více školských zařízení, nemění to nic na oboustranném přínosu vzájemného partnerství.

„Bytom má zhruba 180 000 obyvatel a zatímco ve Vsetíně se nachází 9 mateřských škol, v Bytomi je jich 40. Podobný poměr je i v základním školství. Nicméně z hlediska poznávání výukových metod, výměny zkušeností, pobytu dětí a jejich vzájemné komunikace přes internet bude tato spolupráce prospěšná jak pro naše tak pro bytomské školství,“ zhodnotil místostarosta Vsetína Dalibor Sedláček.

Vsetínské školy jsou tomuto partnerství pozitivně nakloněny a to nejen z důvodů získávání dalších zkušeností. „Je dobře, když se o naší škole ví i mimo region. Máme těmto partnerům totiž co nabídnout. Ať už se jedná o účast v mezinárodním hnutí Na vlastních nohou, prostřednictvím něhož jsou organizovány sbírky pro děti z postižených oblastí, pěvecký sbor, kvalitní sportovní zázemí či zázemí pro výtvarnou tvorbu,“ objasnil ředitel ZŠ Vsetín–Trávníky Libor Slováček.

Začátkem příštího školního roku budou jednání pokračovat. „Další setkání vsetínských a bytomských učitelů se uskuteční koncem září ve Vsetíně, přičemž se již budou dojednávat konkrétní formy spolupráce mezi jednotlivými školskými zařízeními,“ dodal na závěr Dalibor Sedláček.

Eva Stejskalová,
Vsetín

< zpět do čísla
banners/univerzita_pardubice_2_390x60.png
reklama un

1333317600_seznamy-125x125-na-web-un-1.gif
reklama
akcent_09-19_125x125.gif
dekra_125x125-s.jpg
ucebnice
termaly_losiny_2020.jpg
anketa
Je čas pro zásadní změnu modelu maturitní zkoušky?
ANO
NE
NEVÍM
ano
ne
nevim
48%
32%
20%
chrudim_1_240x100.gif
linka_duvery_240x100.jpg
© Copyright 2010 - 2020 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz