archiv
Učitelské noviny č. 20/2004
tisk článku

Otevřené dveře v Mizerově

Hodinky ukazují přesně 15:08 a já vstupuji do ZŠ Majakovského. U stánku s keramikou utrácím penízky za různé misky, které vytvořili zdejší šikovní žáci, a už mě láká libá vůně do vedlejší kuchyňky. Celkem úspěšně procházím testem v hádání koření a vyzvídám, co žáci 7.B s učitelkou Bauerovou ukuchtí. Jednohubky s různými pomazánkami, tak to se sem ještě vrátím. Dál mířím za podivným zvukem. Aha, to vrčí hrnčířský kruh. Pod rukama učitelky Žingorové vzniká hrníček, vedle modeluje Lucka panenku, Jirka s Janičkou košík. Také rodiče modelují různé předměty se svými dětmi. V učebně angličtiny právě probíhá souboj v hádání číslic. Na další zastávce navštěvuji školní klub „Kamarád“, kde je právě dramatická výchova. Za chvíli obdivuji šikovné ruce prvňáčků, kteří kreslí, vyšívají, soutěží ve skládání puzzlí. Vtom do třídy vchází dvojice děvčat a vedou pečlivě obvázanou zraněnou kamarádku. Snad se tu nepřihodilo něco ošklivého? Ale ne, to vedle děvčata ze zdravotnického kroužku nacvičují první pomoc. V tělocvičně na jedné půli hrají kluci basketball. Připravují se na zápas, který začne v 16,00 hodin. Vedle probíhá soutěž ve skoku vysokém. Pája se rozbíhá, odráží se a ladně překonává laťku ve výšce 125 cm. Na 135 cm již zůstávají pouze Kamila a Roman. Kdo z nich vyhraje? Ano, vážení, a vítězem se stává Roman Siwy! Exkluzivně přinášíme krátký rozhovor s úspěšným skokanem.

Z: „Kolik měříš, a jaký je tvůj osobní rekord?“

R: „Měřím 158 cm a nejvíce jsem skočil 155 cm.“

Z: „Co je tvým největším úspěchem?“

R: „Bronzová medaile v okrese.“

Pojďme dál, V 6.C si můžeme trochu započítat. V učebně přírodopisu zkoumají děti i rodiče pod mikroskopy trepky, cibuli, průduchy zelence (buňky, kterými dýchají rostliny) a další zajímavé věci. Zajímá Vás internet, chcete si „zachatovat“ nebo se odreagovat při počítačové hře? Stačí nakouknout do počítačové učebny a hned se Vás ujme paní učitelka Kraslová nebo pan učitel Osuchowski. Ale to už se blíží již sedmnáctá hodina, tak ještě si zazpíváme hymnu EU a rychle na jednohubky do kuchyňky.

Byly příjemným zakončením úžasného odpoledne, kdy jsem mohla obdivovat šikovné žáky naší školy a dobrou práci našich učitelů. Rodiče, kteří přišli, určitě nelitovali času stráveného ve škole. Všem děkuji za vstřícnost a ochotu a přeji hodně úspěchů. Příští rok se přijdu určitě znovu podívat.

Kateřina Čakurdová,
ZŠ Majakovského, Karviná - Mizerov

< zpět do čísla
banners/un_390x60_rmj.jpg
reklama un

1333317600_seznamy-125x125-na-web-un-1.gif
reklama
akcent_09-19_125x125.gif
ucebnice
1590530400_polartraver.gif
anketa
Změní krizová online výuka školství k lepšímu?
ANO
NE
NEVÍM
ano
ne
nevim
34%
43%
23%
1591221600_tyr.jpg
linka_duvery_240x100.jpg
© Copyright 2010 - 2020 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz