archiv
Učitelské noviny č. 37/2004
tisk článku

Návštěva v Korbachu

Letošní školní rok začala Speciální škola ve Vysokém Mýtě výletem do Speciální školy Paula Zimmermanna v německém partnerském městě Korbach. V půlce září vyrazilo 9 žáků a 4 učitelky čtrnáctimístným tranzitem na návštěvu školy, se kterou udržujeme přátelské vztahy již 12 let. Jeli jsme nejen na výlet, ale také s připraveným programem, abychom vystoupili na školní slavnosti u příležitosti 30. výročí založení této školy. Aerobik v podání děvčat, break dance našich chlapců i romské písně sklidily obrovský úspěch a ovace.

Po celou dobu našeho pobytu jsme se měli výborně. Vyřádili jsme se na korbašské pouti a letní bobové dráze v sousedním městě Willingenu. Za poznáním jsme zašli do zdejšího muzea, kde jsme o trošku lépe poznali dobu ledovou. Po prohlídce překrásného historického centra města a utracení něco mála eur jsme ochutnali domácí eintopf, který pro nás přichystala jedna paní učitelka.

Nejdůležitější ale bylo opětovné upevnění vztahů mezi dětmi i učiteli. Přes jazykové bariéry si naši žáci našli kupu nových kamarádů, s nimiž se domlouvali rukama nohama. My učitelé jsme prohlíželi výzdobu školy a celé páteční dopoledne jsme prohospitovali, abychom porovnali naši práci s prací německých kolegů a přivezli si nové inspirace.

Kromě upevnění přátelství jsme se s partnerskými kolegy dohodli na spolupráci na dvou projektech - keramickém a sportovním. Moc se na tuto práci těšíme.

Při odjezdu jsme si řekli, že se neloučíme na dlouho. Doufáme, že se brzy setkáme. Pro změnu zase u nás. K tomu, abychom se na své německé kamarády a přátele mohli jet podívat, nám pomohli svým příspěvkem Město Vysoké Mýto a Fond česko německého přátelství, kteří přispěli na realizaci našeho projektu.

Alena Černá,
Speciální škola,
Vysoké Mýto

< zpět do čísla
banners/univerzita_pardubice_2_390x60.png
reklama un

1333317600_seznamy-125x125-na-web-un-1.gif
reklama
akcent_09-19_125x125.gif
dekra_125x125-s.jpg
ucebnice
termaly_losiny_2020.jpg
anketa
Je čas pro zásadní změnu modelu maturitní zkoušky?
ANO
NE
NEVÍM
ano
ne
nevim
48%
32%
20%
chrudim_1_240x100.gif
linka_duvery_240x100.jpg
© Copyright 2010 - 2020 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz