archiv
Učitelské noviny č. 17/2004
tisk článku

Tvůrčí dílna 2004

Na začátku se konala v sále Dělnického domu v Odrách již pošesté mezinárodní soutěž v odborných dovednostech žáků s názvem Tvůrčí dílna, kterou pořádalo Střední odborné učiliště Odry. Pozvání do soutěže přijalo celkem 15 družstev ze čtyř středních škol a učilišť - z Prahy, Vizovic, Dolného Kubína a samozřejmě z Oder. Pro letošní rok byla vyhlášena tato soutěžní témata: Paradoxy, Půlnoční země, Vlci a Lotosový květ.

Tří až čtyřčlenná družstva (ve složení kadeřnice, kosmetička a tvůrci kostýmů převážně z řad krejčových) se pustila s vervou do týmové práce. Členové rady moudrých i diváci se zájmem sledovali, jak se družstva snažila během daného časového limitu uplatnit své tvůrčí nápady a praktické dovednosti tak, aby je jejich modelky dokázaly úspěšně reprezentovat na módní přehlídce. Ta se stala vyvrcholením soutěžního klání. Při předvádění modelů sklidily největší ovace obecenstva ty modelky, které měly dobře připravenou choreografii.

Porota se však nenechala ovlivnit vkusem diváků a při hodnocení modelů se řídila stanovenými kriterii. Na základě hlasování přítomných byla udělena jednomu z oderských družstev Cena diváků.

O první tři místa v celkovém hodnocení se podělili soutěžící z Dolného Kubína, Vizovic a Oder.

Na závěr poděkovala ředitelka SOU všem, kteří se podíleli na zdařilém průběhu soutěže, rovněž sponzorům za finanční dotace a věcné dary. Vyslovila pochvalu soutěžícím za velmi dobré výkony a divákům za vytvoření příjemné atmosféry.

Už nyní přemýšlíme o atraktivních tématech pro další ročník soutěže.

Pavla Hanáková,
SOU Odry

< zpět do čísla
banners/un_390x60_rmj.jpg
reklama un

1333317600_seznamy-125x125-na-web-un-1.gif
reklama
akcent_09-19_125x125.gif
dekra_125x125-s.jpg
ucebnice
termaly_losiny_2020.jpg
anketa
Je čas pro zásadní změnu modelu maturitní zkoušky?
ANO
NE
NEVÍM
ano
ne
nevim
48%
32%
20%
chrudim_1_240x100.gif
linka_duvery_240x100.jpg
© Copyright 2010 - 2020 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz