archiv
Učitelské noviny č. 17/2004
tisk článku

Těšíme se na vás

„Dobrý den, pojďte dál, ukážeme Vám, kde probíhá zápis do první třídy. Prosím, posaďte. Půjdeš se mnou? Podíváme se, co umějí děti na naší škole." Tak oslovovali žáci šestých a sedmých tříd přicházející rodiče a děti k zápisu do prvních tříd na Základní škole Jarošova v Havířově-Šumbarku. Rodiče i děti vítal nápis „Vítáme Vás u nás". A nejen to. Třídní učitelky 1.- 5. ročníku s pečlivostí a zajímavými nápady připravily překrásnou výstavku prací žáků, která přiblížila nejenom to, co děti v jednotlivých ročnících umějí, ale čím se už mohou pochlubit. Každý ročník měl své místečko, kde byly ukázky školních sešitů jednotlivých předmětů, různých výtvarných či pracovních technik, které si žáci již osvojili. Zahanbit se nedala ani školní družina, tady všichni obdivovali překrásné loutky a na chvíli se tak ocitli v říši kouzelných pohádek. Zaujala i stará školní tabule zachycující mimoškolní činnost - fotografie z karnevalu, soutěží Mini Miss, taneční, velikonoční výstavky, Mikuláše či Dne dětí. A než maminky či tátové zapsali potřebné údaje, jejich děti se mohly posadit v malém „kinosále" a podívat se na videozáznamy z těchto mimoškolních akcí či lyžařského výcviku.

Pak už děti čekaly paní učitelky, kterým ukázaly, co umějí ony samy. Na památku první návštěvy ve škole si pak mohly vybrat dárečky, které pro ně na památku zápisu do první třídy vyrobili žáci školy.

Den otevřených dveří spojený se zápisem dětí do 1.ročníku probíhal po celé dva dny v příjemné atmosféře. Rodiče i děti si mohli prohlédnout školu a přesvědčit se, že ve staré budově se skrývá moderní škola, která zabezpečuje nejenom každodenní výuku, ale řadu zájmových kroužků a aktivit, které jsou nedílnou součástí při výchově a vzdělávaní dětí.

ŠÁRKA ZAPALAČOVÁ,
ZŠ Jarošova,
Havířov-Šumbark

< zpět do čísla
banners/lesany_konkurz_390x60.jpg
reklama un

1333317600_seznamy-125x125-na-web-un-1.gif
reklama
akcent_09-19_125x125.gif
dekra_125x125-s.jpg
ucebnice
anketa
Je čas pro zásadní změnu modelu maturitní zkoušky?
ANO
NE
NEVÍM
ano
ne
nevim
48%
32%
20%
chrudim_1_240x100.gif
linka_duvery_240x100.jpg
© Copyright 2010 - 2020 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz