archiv
Učitelské noviny č. 16/2004
tisk článku

Vozíčkáři z Gemini na horách

Jako asi všichni studenti jsme možnost strávit týden jinak než ve školních lavicích uvítali více než s nadšením. Všichni jsme se těšili, ale troufáme si tvrdit, že pobyt v Janských Lázních předčil i naše nejlepší představy. Už cesta autobusem byla plná milých překvapení. Zvlášť když se někteří pokoušeli přesvědčit ostatní o svých pěveckých kvalitách. Nikdo z nás jim nechtěl brát iluze, avšak všichni jsme byli rádi, když jsme dorazili k našemu cíli. Byla jím Obchodní akademie v už zmíněných Janských Lázních. Po vydatném obědě jsme se vydali na první obhlídku terénu. Nikoho asi nepřekvapí, že všude byl samý bílý kopec. Jak jinak, jsme přece v Krkonoších! Pomalu, ale jistě v nás začala hlodat myšlenka, že to s vozíky nebude vůbec žádná legrace, ale opak byl pravdou. S pomocí pánů učitelů, kteří se v té době stávali, chtě nechtě hnací silou našich vozíků, jsme nakonec každý kopec zdárně pokořili.

Pro mnohé z nás byla také zážitkem jízda na saních. I když jsme na saních strávili minimálně času, bylo to pro nás něco nezapomenutelného. Leckoho muselo pěkně bolet celé tělo, jen proto, aby nám ukázal, že i když jsme na vozíku, můžeme dělat spoustu obyčejných věcí, jako třeba sáňkovat. Kluci, kteří jsou více odvážní než my, děvčata, zkoušeli po celý týden rychlou jízdu na monolyži ze svahu i na vleku do svahu.

Touto cestou bychom chtěli poděkovat všem trpělivým učitelům a našim nehandicapovaným spolužákům za to, že nám umožnili strávit tak skvělý týden, který nás ozdravil nejen na těle, ale i na duši.

Ladislava Blažková, Petra Čechová

< zpět do čísla
banners/lesany_konkurz_390x60.jpg
reklama un

1333317600_seznamy-125x125-na-web-un-1.gif
reklama
akcent_09-19_125x125.gif
dekra_125x125-s.jpg
ucebnice
anketa
Je čas pro zásadní změnu modelu maturitní zkoušky?
ANO
NE
NEVÍM
ano
ne
nevim
48%
32%
20%
chrudim_1_240x100.gif
linka_duvery_240x100.jpg
© Copyright 2010 - 2020 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz