archiv
Učitelské noviny č. 16/2004
tisk článku

Diskuze ke slučování škol, P. Jakš, UN č. 9/2004

Vážený pane řediteli,

je velmi smutné, co si celá společnost o nás myslí, je to silně demotivující, ale ještě horší je,že tyto názory sdílejí někteří z našich řad, kteří nadto své názory prezentují tak, jak jste to učinil ve svém příspěvku vy.

V podstatě jste zažil asi jiné možnosti jako 99% z nás, včetně studijních cest, které jste si určitě hradil ze svých úspor z učitelského platu. Nikdo nefňuká, jenom konstatujeme a srovnáváme s úrovní oceňování práce jiných vysokoškoláků. Máme nárok na 40 dnů dovolené, což je dáno zákonem a pokud se týká dalších volných dnů, které mají žáci nebo studenti, tak ty se týkají opravdu pouze jich, my si je musíme nadpracovat. Za této situace můžeme dělat tuto práci pouze s láskou a z přesvědčení. S tím jsme také z fakult odcházeli, ale to, jak nás společnost oceňuje, včetně Vás, je skutečnost a žádné fňukání. Asi jste měl v životě velkou možnost volby povolání anebo jste byl hodnocen jiným výplatním systémem. Asi máte špatné zkušenosti ze svého okolí (nevíme, kdo z Vašich kolegů by si nechal líbit tvrzení, že nemakáme).

Investovat do vzdělání, to je i kvalitně zaplatit odborníky, popřípadě jejich další vzdělávání, to pro Vás znamená nevytvářet žádné hodnoty? Samozřejmě krátkozrakým pohledem to tak vypadá. Pokud se tato situace nezmění, tak budeme dělat za pocity, a to už tady jednou bylo. Nehledě k tomu, že za pocit si chleba stejně nekoupíte. Váš návrh, aby se Učitelské noviny jmenovaly Fňučitelské, doufáme, nezůstane bez odezvy, protože jestli se ani ředitel nezastane svých pracovníků a tvrdí o nich, že nepracují, pak je i on sám špatný ředitel.

Jinak Vám přejeme mnoho štěstí v politické kariéře, nicméně s těmito názory přínosem pro školství rozhodně nejste.

Podepsaní učitelé SOŠ,SOU a OU Bzenec:

Friedlmaierová, Štosová, Zika

< zpět do čísla
banners/un_390x60_rmj.jpg
reklama un

1333317600_seznamy-125x125-na-web-un-1.gif
reklama
akcent_09-19_125x125.gif
dekra_125x125-s.jpg
ucebnice
termaly_losiny_2020.jpg
anketa
Je čas pro zásadní změnu modelu maturitní zkoušky?
ANO
NE
NEVÍM
ano
ne
nevim
48%
32%
20%
chrudim_1_240x100.gif
linka_duvery_240x100.jpg
© Copyright 2010 - 2020 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz